Atpakaļ

Informēs par “Erasmus” programmu jaunajiem uzņēmējiem

Uzņēmums “Civitta Latvia” šodien plkst.15 rīks informatīvu semināru par Eiropas Savienības finansētu “Erasmus” programmu jaunajiem uzņēmējiem, informēja uzņēmuma pārstāvji.

“Erasmus” programma jaunajiem uzņēmējiem piedāvā jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem doties biznesa apmaiņā uz jebkuru no 39 projekta dalībvalstīm, lai iepazītu to biznesa kultūru un iegūtu jaunas prasmes, kontaktus un iedvesmu. Šobrīd ir notikušas jau vairāk kā 11 000 biznesa apmaiņas, kurās jaunie uzņēmēji ir ne tikai attīstījuši biznesa idejas, bet arī veicinājuši savu izaugsmi.

Programma ir atvērta ne tikai tiem jaunajiem uzņēmējiem, kuru uzņēmējdarbības pieredze nepārsniedz trīs gadus, bet arī jebkuram interesantam, kuram ir sava biznesa ideja.

Tā ir jāapraksta biznesa plānā, kuru iesniedz, piesakoties biznesa apmaiņai. Lai pieteiktos programmai, ir jāaizpilda pieteikšanās anketa oficiālajā “Erasmus” jaunajiem uzņēmējiem mājaslapā.

Dodoties uz ārzemēm, ir iespēja mācīties no pieredzējuša mentora no viena līdz pat sešiem mēnešiem. Tiek maksāta arī stipendija, kas atšķiras katrā no apmaiņas programmas valstīm, piemēram, Spānijā, Beļģijā un Nīderlandē tie ir 830 eiro, savukārt Kanāriju salās 1100 eiro.

Lai dotos apmaiņā, dalībniekam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, kā arī jābūt pastāvīgam kādas dalībvalsts iedzīvotājam.

Iepriekšēja dalība citos “Erasmus” projektos netraucē piedalīties biznesa apmaiņā. Dalībniekam ir jābūt gatavam arī ieguldīt savus līdzekļus, ja ar stipendiju nepietiek, lai nosegtu visas izmaksas.

Informatīvais pasākums notiks “SEB Inovāciju centrā”.