Atpakaļ

Īstermiņā traucēta depozīta kuponu atprečošana

Tehnisku iemeslu dēļ taromātu uzstādītāja “Tomra Systems ASA” pusē patlaban ir traucēta depozīta kuponu atprečošanas iespēja tirdzniecības vietās, informēja SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) pārstāvji.

DIO skaidro, ka traucējumi pašlaik tiek novērsti, bet iedzīvotāji aicināti ieplānot kuponu atprečošanu uz vēlāku.

Vienlaikus uzņēmumā norāda, ka depozīta iepakojumu nodošana taromātos ir iespējama bez traucējumiem, tāpēc iedzīvotāji aicināti nodot iepakojumus depozīta punktos un kuponus saglabāt, lai atprečotu tos vēlāk, kad attiecīgā sistēma atsāks darbību.

Uzņēmums informēs par laiku, kad kuponu atprečošana atkal būs iespējama.

Jau ziņots, ka DIO pagājušajā gadā, kad Latvijā sāka darboties depozīta sistēma, strādāja ar 18,474 miljonu eiro apgrozījumu un 4,086 miljonu eiro peļņu.

Kompānija reģistrēta 2020.gadā, un tās pamatkapitāls ir 124 500 eiro. Kompānijas īpašnieki ir SIA “Alus un dzērienu iepakojuma savienība” (18,07%), SIA “Coca-Cola HBC Latvia” (18,07%), SIA “Cido grupa” (12,05%), AS “Cēsu alus” (12,05%), AS “PET Baltija” (12,05%), AS “Aldaris” (12,05%), Latvijas Mazumtirgotāju biedrība (9,64%) un Latvijas Alus darītāju savienība (6,02%).

Latvijā depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem sāka darboties 2022.gada 1.februārī. Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt DIO.