Atpakaļ

IT uzņēmuma “Hansab” apgrozījums pērn pieaudzis par 13,2%

Informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA “Hansab” pagājušajā gadā strādāja ar 7,319 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13,2% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga 4,2 reizes un bija 87 295 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pēc politiskajiem notikumiem 2022.gadā, arī 2023.gadā turpinās un pastiprinās dažādas sankcijas, kas šķeļ tirgu un maina tirgus tendences.

“Ļoti izjūtama loģistikas no Ķīnas pasliktināšanās, kas ir palielinājusi kopējās projektu izmaksas un pagarinājusi piegādes,” pausts ziņojumā.

Uzņēmuma vadība norāda, ka pērn “Hansab” tika pievienots “BaltCap” grupai, Igaunijas “Hansab group” pārdodot 75% kapitāldaļu. Darījums paver jaunas attīstības iespējas gan uzņēmuma iekšienē, gan sadarbojoties ar citiem “BaltCap” grupas uzņēmumiem.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2023.gadā “Hansab” turpināja stiprināt pozīciju tehnoloģiju risinājumu sniegšanā Baltijas tirgū, koncentrējoties uz inovācijām, klientu apmierinātību un ilgtspējīgu darbību.

Pērn inovāciju jomā sākti vairāki jauni projekti, tostarp attīstītas un ieviestas jaunas produktu līnijas POS termināļiem, drošības sistēmām un automatizētiem apkalpošanas risinājumiem.

Uzņēmuma vadība norāda, ka šie jauninājumi palīdz uzlabot klientu darbības efektivitāti un drošību.

2024.gadā uzņēmums koncentrēsies uz apgrozījuma palielināšanu un konkurētspējas celšanu, piedāvājot automatizētos risinājumus ar augstu pievienoto vērtību, kam pamatā ir risinājumu programmnodrošinājuma izstrāde un pielāgošana.

Tāpat “Hansab” fokusēsies uz pašu izstrādātiem risinājumiem, kas dod augstu pievienoto vērtību. Vienlaikus uzņēmums saredz iespējas kāpināt pārdošanas ieņēmumus transporta un mazumtirdzniecības sektoros.

2022.gadā “Hansab” strādāja ar 6,466 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,4% vairāk nekā 2021.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 20 746 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Uzņēmuma pamatnozare ir dažādu drošības un biznesa optimizācijas iekārtu un programmatūras tirdzniecība, garantijas un pēc garantijas serviss, iekārtu remonts un apkalpošana. Kompānija “Hansab” reģistrēta 1993.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 350 670 eiro.