Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Dace Bluķe, Liepājas domes deputāte, apliecina, ka pilsētas dome nav lēmusi par Liepājas Universitātes turpmāko nākotni sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti

Šobrīd daudz tiek diskutēts par Liepājas Universitātes nākotni, bet jautājums, vai lēmums nav jau pieņemts ir vietā. Šāds jautājums rodas, sekojot līdzi Liepājas Universitātes reorganizācijas gaitām, saka Liepājas domes deputāte Dace Bluķe (Par!).

Dace Bluķe ir saņēmusi Liepājas Universitātes rektores, Universitātes Satversmes sapulces, Senāta, arodbiedrības organizācijas valdes un Studentu padomes priekšsēdētāju parakstītu vēstuli par iespējamām nelikumīgām rīcībām un labās pārvaldības principu neievērošanu attiecībā uz Liepājas Universitātes tālāko darbību.

Medijos jau vairākkārt izskanējušas bažas par neskaidriem lēmumiem un rīcībām saistībā ar universitātes reorganizāciju un tās nākotni. Pērnā gada novembrī Dace Bluķe jau vērsa uzmanību uz nekorektu Liepājas mēra Gunāra Ansiņa komentāru medijiem, ka “Liepājas valstspilsētas pašvaldība atbalsta RTU kā vadošo partneri” Liepājas Universitātei. Dace Bluķe kā Liepājas domes deputāte apliecina, ka pilsētas dome nav lēmusi par atbalstu sadarbībai ar vienu vai citu augstskolu.

Neskatoties uz to, ka Ministru kabinets vēl nav lēmis par Liepājas universitātes nākotni, Valsts kanceleja pērnā gada nogalē jau publicēja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotu dokumentu ar prasībām investīciju saņemšanai – “….Liepājas Universitātes konsolidācija ar Rīgas Tehnisko universitāti – līdz 10 399 799 euro, tai skaitā nepārsniedzot Atveseļošanas fonda finansējumu – 9 980 613 euro un valsts budžeta līdzfinansējumu – 419 186 euro…”.

Vairākos dokumenta punktos nepārprotami tiek norādīts uz turpmāko LiepU konsolidāciju ar Rīgas Tehnisko universitāti.

Lēmums par Liepājas Universitātes reorganizāciju ir jāpieņem atklāti, jo īpaši, studējošajiem un darbiniekiem saprotami. Nav pieņemami, ka vēl nepieņemti MK lēmumi jau tiek iestrādāti publiskotos dokumentos. Tas nekādā veidā neveicina uzticēšanos valdībai un valsts pārvaldei.