Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Ēnu dienā 1825 ēnu devēji nodrošinās 6029 vakances

Šogad Ēnu dienā 1825 ēnu devēji nodrošinās 6029 vakances ēnotājiem, informē organizācijas “Junior Achievement Latvia” projektu vadītāja Linda Volāne.

Patlaban visvairāk ēnu “vakanču” piedāvā pašvaldības un valsts iestādes un tādas nozares kā kultūra, tieslietas un veselības aprūpe.

Savukārt no ēnotāju puses pieprasītākās šogad esot valsts pārvaldes, aviotransporta, palīgdarbības, pašvaldību, augstākās izglītības, informācijas tehnoloģiju un veselības aprūpes nozares.

Volāne skaidro, ka daudzi skolēni ir aktīvi un paši uzrunā uzņēmumus un profesionāļus, kas iepriekš nav piedalījušies Ēnu dienā, mudinot viņus pievienot vakances.

Ēnu diena ir karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4-6 stundas vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Ēnu diena norisināsies 6.aprīlī, savukārt rīt, 1.aprīlī, tiks izvēlēti nejaušie ēnotāji brīvajām vakancēm, kas ir palikušas pēc pirmajām trīs izvēles kārtām.