Atpakaļ

Jaunieši no Liepājas studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Latviešu ceļš uz pārticību un labklājību izsenis vedis caur izglītību. Tā Krišjānis Valdemārs jau pirms vairāk nekā simts gadiem teicis: “Visvairāk vajadzīgas zināšanas; tās pievelk vēlāk arī vajadzīgo kapitālu, kā magnēts pievelk dzelzi.”

Tomēr izglītība nav tikai finansiālais ieguvums, tas ir cilvēka pašapziņu izšķirošs faktors. Tikai esot droši un pārliecināti par pamatu, uz kura stāvam, varam tālāk dot savu artavu, veidojot Latviju par labāku vietu mums visiem.

Pasaule mainās strauji, bet jau vairāk nekā divdesmit gadus nemainīga ir to labo cilvēku griba, kas caur Vītolu fondu gatavi palīdzēt jauniešiem iegūt augstāko izglītību. Katram ziedotājam ir sava motivācija un iekšējā pārliecība, bet cerības visiem vienas – ļaut izglītoties tiem, kas paši gatavi aktīvi līdzdarboties savu mērķu labā. Mūsu zelts – talantīgi jaunieši – ir izkaisīti pa visiem Latvijas reģioniem un novadiem, un ar ziedotāju gādību tiem ir iespēja augt un attīstīties, lai uzmirdzētu vēl spožāk.

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāka 830 studenti. No tiem aptuveni puse – pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas – gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,6 miljonus eiro.

2022./2023. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Liepājas saņem 26 jaunieši:

Laura Makarova (Hugo un Mirdzas Karlsson piemiņas stipendija), Deniss Bolšteins (Dulcie un Andreja Ozoliņu piemiņas stipendija), Daniels Sergejs Afanasjevs un Markuss Ukstiņš (Anonīmās Austrālijas ziedotājas stipendija), Elīza Anna Smilga (Rīgas Hanzas Rotari kluba stipendija), Eduards Grundmanis (Dr.Emīla Osis un Daces Muriks-Osis stipendija), Ralfs Šuba (Profesora Edgara Imanta Siliņa piemiņas stipendija), Krists Kristaps Ročāns (“Daugavas vanagu” Toronto nodaļas stipendija), Marks Karlštrēms (Gunāra un Ināras Reiņu stipendija), Toms Mārtiņš Smilga (Georga Andrejeva piemiņas stipendija), Megija Zorģe (“SEB Investment Management” stipendija), Estere Juzupa (Puteņu ģimenes stipendija), Anete Zauka (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Kristaps Lukjanovs (Emmas A.Kampes piemiņas stipendija), Laima Madara Stankevica (Miķeļa un Ievas Gravu piemiņas stipendija), Keita Laimiņa (Aleksandra un Austras Circeņu piemiņas stipendija), Krista Sprūde (SIA “Apsīte” stipendija), Ingars Čukurs (SIA “Kurekss” stipendija), Džūlija Kurčatova (Zvejnieku ģimenes stipendija), Elizabete Bukante, Daniels Millers, Marija Starovecka, Roberta Sabrina Rače, Alise Laimiņa, Aleksa Kriķe (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Ieva Jansona (Artura Treija piemiņas fonda stipendija).

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2023. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam.