Atpakaļ

Kolkas pamatskolas audzēkņu sasniegumi radošajos konkursos

0

Septembra sākumā Nacionālajā Mākslu vidusskolā notika autortiesību un blakustiesību apguves veicināšanas projekta „Autorskola” noslēguma pasākums, ko vērot varēja arī tiešraidē. Pasākuma laikā tika apbalvoti arī „Autorskolas” radošo mākslas darbu konkursa uzvarētāji. Balvas 100 eiro vērtībā ieguva tikai četri interesantāko un radošāko darbu autori, tostarp Kolkas pamatskolas 5. klases skolēns Ralfs Līdums.

Laikā no 18. maija līdz 15. augustam gan Latvijas skolu audzēkņiem, gan vasaras nometņu dalībniekiem bija iespēja piedalīties Kultūras ministrijas (KM), Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) un Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) izsludinātajā radošo darbu konkursā bērniem un jauniešiem „Autorskola”.

Skolotājas Sindijas Stankes-Ratnieces mudināts un iedrošināts, arī Kolkas pamatskolas skolēns Ralfs Līdums ņēma dalību šajā konkursā. „Es ar autortiesību raķeti visus savus darbus, ko zīmēju, veidoju un izdomāju, vedu uz planētu C, kur tos neviens nevar nozagt,” tā par sava radītā mākslas darba ideju stāsta Ralfs.

Konkursa žūrija atzinīgi ir novērtējusi gan Ralfa zīmējumā attēloto autortiesību un blakustiesību tēmas risinājumu, gan radošo pieeju, gan viņa iztēli un talantu. Ralfs ir viens no četriem konkursa laureātiem, kuri saņēma naudas balvu 100 eiro vērtībā un to viņam pasniedza kultūras ministrs Nauris Puntulis. „Uzzinot, ka vinnēju 100 eiro, nevarēju beigt smaidīt un biju ļoti, ļoti priecīgs,” komentē balvas saņēmējs. Saņemtā balva jau ir likta lietā, jo iegādātas mīļākās spēles – Lego.

Savukārt, Kolkas pamatskolas direktore Antra Laukšteine vēlas pateikties skolotājai Sindijai Stankei-Ratniecei ne tikai par ieguldīto darbu Ralfa sagatavošanā. Skolotāja ir iedvesmojusi daudzus skolas audzēkņus radošai darbībai, kā arī atklājusi viņos talanta dzirksti. Apliecinājums tam ir dalība 16 vizuālās mākslas konkursos iepriekšējā mācību gadā, kuros saņemtas gan augstas vietas, gan pateicības raksti. Pateicoties dalībai konkursos, arī skola saņēmusi balvas, kuras papildinājušas gan tās materiāli tehnisko bāzi, gan mācību līdzekļu un materiālu krājumus.

Arī Talsu novada pašvaldība ir novērtējusi skolotājas Sindijas Stankes-Ratnieces darbu. Izcilāko pedagogu godināšanas pasākumā, kas notiks 23. septembrī, viņa saņems balvu nominācijā „Par izcilu pedagoģiskā darba debiju”.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.