Atpakaļ

Konferencē “Es dziedu” tiksies vokālie pedagogi no visas Latvijas

Ventspils Mūzikas vidusskolā no 2022.gada 26. līdz 28.augustam notiks Latvijas Dziedāšanas skolotāju asociācijas (LDSA) rīkotā ikgadējā konference “Es dziedu”. Pēc divu gadu pārtraukuma, kad pedagogu semināri notika tikai attālināti, asociācijas biedri un interesenti atkal tiksies klātienē, lai klausītos lekcijas, meistarklases, piedalītos praktiskās nodarbībās, kā arī savā starpā apmainītos ar pieredzi un pārdomām par visu, kas saistīts ar vokālo pedagoģiju un balsi.

Konferences īpašais viesis šogad būs Gabors Bartinai (Vācija/Ungārija), galvenais repetitors Manheimas Nacionālajā teātrī, kur kopā ar operas solistiem strādā pie lomu iestudēšanas. Pēc klavieru, kompozīcijas un akadēmiskās dziedāšanas studijām dzimtajā Budapeštā viņš kā repetitors strādājis arī Ungārijas Valsts operā, Vīnes Valsts operā un Baireitas festivālā. Meistarklasēs trīs dienu garumā viņš ar Latvijas dziedātājiem strādās pie operas repertuāra interpretācijas.

Konferences programmā, par kuras apguvi dalībnieki saņem tālākizglītības sertifikātus, ir arī Daces Kravales kustību vingrinājumi un lekcija “Radošums pedagoga veselībai un labbūtībai, tā nozīme cīņā ar izdegšanas sindromu”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentes Zigrīdas Krīgeres ieskats interesantākajās vokālās pedagoģijas vēstures lappusēs, Kristīnes Kareles prezentācija par darbu ar bērniem folkloras kopā, Kārļa Saržanta meistarklase un citi aizraujoši temati. Santa Šillere un Rūta Dūduma Ķirse stāstīs par savu pieredzi, mācot mūziklu dziedāšanu un veidojot raidījumu “Mikrofons”.

LDSA rīkotā konference notiks jau 16. reizi, šogad – Ventspils koncertzālē “Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskolā, pateicoties asociācijas biedra Gata Poriņa un ventspilnieku atbalstam. Asociācijā, kas dibināta 2006.gadā, ir apvienojušies ap 70 biedru, kurus vieno interese par dziedāšanu. Biedru vidū ir gan Mūzikas akadēmijas docētāji, gan studenti, gan skolu dziedāšanas skolotāji un vokālie pedagogi, kā arī profesionāli operas, populārās un tradicionālās mūzikas solisti, koncertmeistari, koru dziedātāji, tāpat arī vienkārši interesenti un dziedāšanas mīlētāji. Ikviens ir gaidīts šī gada konferencē!

Vairāk informācijas un pieteikšanās: www.evta-ldsa.lv