Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Lielās pilsētas izglītības ministrei pauž bažas par ieceri īstenot pāreju uz izglītību tikai valsts valodā

Latvijas lielo pilsētu asociācija (LLPA), tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu (JV), paudusi bažas par ieceri īstenot pāreju uz izglītību tikai valsts valodā, informēja LLPA.

Tikšanās laikā pārrunāti vairāki ar izglītības nozari saistīti jautājumi. Viens no prioritārajiem jautājumiem esot bijis akūtais pedagogu trūkums visā Latvijā, kas saistīts gan ar profesijas prestižu, gan zemo atalgojumu.

Diskusijā izkristalizējās vairāki iespējamie risinājumi, ko šobrīd izskatot ministrija.

Īpašas bažas atsevišķās LLPA pārstāvētajās pilsētās esot par pāreju uz izglītību tikai valsts valodā. Asociācijas biedri norādīja, ka būtu nepieciešams īpašs atbalsts skolēnu un viņu ģimeņu motivēšanai pieņemt šīs pārmaiņas, un ministre šos ierosinājumus uzklausīja ar izpratni.

Latgales reģiona pārstāvji esot uzsvēruši nepieciešamību nodrošināt valsts finansējumu fakultatīvajām latgaliešu valodas nodarbībām, tā saglabājot unikālu kultūrvēsturisko mantojumu.

LLPA arī norādīja, ka būtu nepieciešams pievērst īpašu vērību mācību līdzekļu aktualizēšanai un pieejamībai, tā nodrošinot nepārtrauktu un vienlīdzīgu kvalitatīvas izglītības iegūšanas procesu.

Tika izskatīti arī citi jautājumi: izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas ieviešana un attīstība, skolu tīkla pilnveidošana un sporta infrastruktūras nodrošināšana.

Tikšanās noslēgumā esot panākta vienota izpratne par prioritāro jautājumu sakārtošanu un virzīšanu un nepieciešamajām reformām izglītības nozarē.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001.gada 23.augustā. LLPA biedri ir 10 lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera, Jēkabpils un Ogres novads.