Atpakaļ

Liepājā, Rīgā, Valmierā un Daugavpilī notiks hakatons “Skola skolēnam”

0

Liepājā, Rīgā, Valmierā un Daugavpilī šodien un rīt notiks hakatons “Skola skolēnam”, informēja biedrības “Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris” sabiedrisko attiecību speciāliste Dana Liniņa.

Hakatonā “Skola skolēnam”, kurā aicina piedalīties 9.-12.klases skolēnus, ar pieredzējušu mentoru atbalstu būs iespēja radīt drosmīgas idejas un prototipus, kas palīdzētu ieraudzīt risinājumus par skolēnu emocionālo labsajūtu un pašizaugsmi, kā arī par klimatam draudzīgas vides izveidi.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietniece Santa Šmīdlere skaidro, ka pasākuma mērķis ir mudināt Latvijas skolu jauniešus iesaistīties viņiem pazīstamu un aktuālu problēmu formulēšanā un risināšanā caur viņu pašu skatupunktu.

IZM vēlas uzzināt un ieraudzīt to, kā skolēni paši domā, pieredz un jūtas savā skolas vidē, ne vien to, cik veiksmīgs ir mācību process. Hakatons arī palīdzēs izprast un apzināties Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju nozīmi izglītībā un ļaus ieraudzīt, kā šie ieguldījumi veicinājuši kvalitatīvas pārmaiņas skolā, reģionā un kā šīs investīcijas ietekmē iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību ikvienam, uzsver Šmīdlere.

Lai piedalītos hakatonā, nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai zināšanas. Hakatona dalībniekus veiksmīgā un drošā procesā virzīs nozaru mentori un eksperti, tāpat, dalībnieki iegūs pieredzi ideju ģenerēšanā, attīstīšanā un komandas darbā.

Hakatona laikā dalībniekiem būs iespēja risināt vienu no trīs izvirzītajiem izaicinājumiem, proti, “Kāda skolas vide veicina manu izaugsmi?”, “Kādai jābūt skolai, lai es justos emocionāli labi un pieņemts?”, “Kā es varu palīdzēt skolai kļūt zaļākai?”.

Pirmajā posmā jeb mini-hakatonā šodien skolēnu komandas iepazīsies ar izvirzītajiem izaicinājumiem, piedalīsies komandu saliedēšanas aktivitātēs un sāks risināt izaicinājumus. Rezultātā tiks apbalvotas divas komandas no katras pilsētas, kuras tiks izvirzītas finālam.

Fināla jeb top-hakatonā dalībnieki rīt dosies ceļā uz hakatona norises vietu Rīgā, lai turpinātu uzlabot savus risinājumus, veidotu ideju prototipus un cīnītos par uzvaru hakatonā. Top-hakatonā dalībniekiem būs iespēja pieslēgties arī tiešsaistē un strādāt attālināti.

Hakatona laikā dalībnieki varēs konsultēties ar dažādu nozaru ekspertiem, kā arī piedalīties izaugsmi veicinošās meistarklasēs un attīstīt savas prezentēšanas prasmes. Divas mini-hakatonā labāko ideju komandas no katras pilsētas saņems dāvanas 300 eiro vērtībā, kā arī iespēju turpināt cīnīties par hakatona galveno balvu 2000 eiro vērtībā.

Hakatonu “Skola skolēnam” organizē IZM sadarbībā ar biedrību “Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris” Eiropas Jaunatnes gada laikā, veidojot saikni ar Eiropas Komisijas iniciatīvām “Eiropa manā skolā” un “Eiropa manā reģionā”. Hakatona norise tiek organizēta ar ES fondu atbalstu.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.