Atpakaļ

Liepājā turpināsies Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde

Mākslu izglītības kompetences centrā (MIKC) “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” vakar, 9.martā, un šodien, 10.martā, norisinās Latvijas profesionālās ievirzes mākslas izglītības programmas audzēkņu valsts konkursa “Apģērbs ir vēstījums” noslēguma pasākumi.

Kā  informē Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) Vizuālās mākslas eksperte Ilze Kupča, MIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” divu dienu laikā notiek konkursa labāko darbu izstāde, modes skate un seminārs skolotājiem.

Latvijas mākslas skolu audzēkņu radīti projekti no 100 Latvijas mākslas skolām – tērpu kolekcijas, to vizuālas prezentācijas kolāžās un video formātā no 9.marta būs skatāmi MIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” jaunajā izstāžu zālē Alejas ielā 18.

Izstādē eksponēti labākie Latvijas mākslas skolu audzēkņu projekti, risinot radošu uzdevumu par tēmu “Apģērbs ir vēstījums”. Jauno modes mākslinieku darbi tapuši LNKC rīkotā valsts konkursa laikā. Valsts konkurss audzēkņus mudina padziļināti pētīt un strādā ar kādu izvēlētu mākslas vai dizaina tēmu, tādējādi gūstot priekšstatu par dažādām mākslas jomām un profesijām. Izstādē apskatāmie darbi ir tikai neliela daļa no Latvijas mākslas skolās šogad tapušajiem radošajiem darbiem.

Konkursa dalībnieki ir profesionālās ievirzes izglītības programmas “Vizuāli plastiskā māksla” 2. līdz 7.klases audzēkņi vecumā no 8 līdz 16 gadiem.

Konkursa darbus vērtēja nozares profesionāļi – modes dizaineri Laima Jurča, Indra Komarova, Artis Štamgūts, kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne, Māra Binde un radošais duets “Mareunrol’s”. Vērtējuma kritēriji ir tērpu kolekcijas konceptuālā un mākslinieciskā iecere, izpildījums materiālā, radošā darba ieceres un gala rezultāta atspoguļojums vizītkartē, planšetē vai filmā.

Konkursa laureātu apbalvošana plānota 24.aprīlī MIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola”. Laureātiem tiks piedāvāta iespēja apmeklēt Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļas studentu skates.

Mākslas skolu skolotāji 10.martā aicināti uz pieredzes apmaiņas semināru. Semināra lektori ir konkursa žūrijas pārstāvji – Latvijā un arī ārvalstīs atzīti modes eksperti un MIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” pedagogi.