Atpakaļ

Mācību iestādēs Kuldīgas novadā tiek pārbaudīti 327 jaunieši, konstatēti 5 pārkāpumi

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Kinologu nodaļas Kurzemes grupas kinologiem un dienesta suņiem Marko, Yaro un Enzo, veica profilaktiskos pasākumus trīs mācību iestādēs Kuldīgas novadā ar mērķi pārbaudīt, vai nenotiek nelikumīga narkotisko vielu aprite – lietošana, glabāšana un realizācija.

Vakar, 19.oktobrī un aizvadītajā nedēļā, 13.oktobrī likumsargi Kuldīgas novadā veica profilaktiskos pasākumus. Policijā bija saņemti pieteikumi no skolām šādu pasākumu veikt, lai novērstu apreibinošo vielu lietošanu jauniešu vidū.

13.oktobrī likumsargi ar dienesta suņiem devās uz mācību iestādi, kur pārbaudīja 120 skolēnus no 5. – 9. klasei un konstatēja četrus pārkāpumus. Pie trim 13 gadīgiem zēniem tika atrastas elektroniskās cigaretes un uzpildīšanas šķidrumi, savukārt pie viena 15 gadus veca jaunieša tika atrasta cigarete.

Savukārt vakar, 19.oktobrī profilaktiskie pasākumi tika veikti divās izglītības iestādēs –
vienā tika pārbaudīti 160 skolēni no 7. – 9. klasei, taču otrā – 47 skolēni no 1. – 9. klasei. Tika konstatēts viens pārkāpums – pie 16 gadus veca jaunieša tika atrastas divas elektroniskās cigaretes.

Kopumā tika uzsākti pieci administratīvo pārkāpumu procesi. Saskaņā ar Bērnu tiesību
aizsardzības likumu, par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.

Atgādinām, ka saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes, kā arī glabāt un lietot alkoholiskos un enerģijas dzērienus.

Lai novērstu atkarību izraisošo vielu apriti, šādas pārbaudes notika iepriekš un, pēc mācību iestāžu pieteikumiem, notiks arī turpmāk.