Atpakaļ

Mazaizsargāto ģimeņu bērniem iespējams saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Lai palīdzētu sākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmā aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no pieciem līdz 16 gadiem, informēja SIF pārstāve Zane Jēkabsone.

Viņa norāda, ka nabadzība un sociālā atstumtība vēl joprojām daudzās Eiropas Savienības valstīs ir būtisks izaicinājums. Lai sniegtu kritiski svarīgu atbalstu iedzīvotājiem krīzes situācijās un mazinātu sociālo nevienlīdzību starp dažādām sabiedrības grupām, SIF īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis ir sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī ar dažādu papildpasākumu palīdzību veicināt sociālo iekļaušanu.

Kopš 2014.gada SIF sniedz iespēju saņemt dažāda veida atbalstu, tostarp skolas preču komplektus. Pieejami divu veidu skolas preču komplekti – bērniem vecumā no pieciem līdz desmit gadiem un bērniem vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Skolas preču komplektos iekļauti dažādi individuālie mācību priekšmeti, kancelejas piederumi, penālis un citas mācībām noderīgas lietas, kā arī mugursoma tieši sākumskolas vecuma bērniem.

Skolas piederumu komplektus var saņemt ģimenes, tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenes, kuras atbilst trūcīgas mājsaimniecības statusam vai nonākušas krīzes situācijā, kā arī, ja tās atbilst tādas maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, kurā ienākumi mēnesī nepārsniedz 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 229 eiro. Katram bērnam pienākas viens komplekts kalendārajā gadā.

Īstenojot Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām programmu, SIF apvieno un iesaista atbalsta sniegšanā 25 nevaldības organizācijas, reliģiskās organizācijas un pašvaldības vai to iestādes, to starpā tādas labi atpazīstamas kā “Samāriešu fonds”, “Latvijas Samariešu apvienība” un “Latvijas Sarkanais Krusts” un citas. Partnerorganizācijas nodrošina skolas preču, pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu izdali, maltīšu sagatavošanu un izdali 29 vietās un papildpasākumu īstenošanu 446 izdales vietās visā Latvijā.

Plašāka informācija par komplektu izdales vietām visā Latvijā pieejama, sekojot saitei “atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas”.