Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Neizdodas ievēlēt Liepājas Universitātes rektoru

Nesaņemot nepieciešamo balsu skaitu, pirmdien Liepājas Universitātes (LiepU) Satversmes sapulcei neizdevās ievēlēt jaunu rektoru, informēja LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Konkursam uz LiepU rektora amatu tika saņemti divi pieteikumi. Pēc kandidātu izvērtēšanas un attīstības redzējuma uzklausīšanas Satversmes sapulces balsojumam LiepU padome virzīja abus kandidātus. Lai rektors tiktu ievēlēts, par viņu jānobalso 26 no 51 Satversmes sapulces dalībniekiem, skaidroja Laiveniece.

Satversmes sapulcē tika izsniegti 44 balsošanas biļeteni, vajadzīgo balsu skaitu nesavāca neviens no kandidātiem, līdz ar to rektora amatu turpina pildīt esošā rektore Dace Markus, bet LiepU padomei ir jāorganizē jauns rektora vēlēšanu process.

Kā vēstīts, Marku LiepU rektores amatā valdība apstiprināja 2016.gada 12.jūlijā.

LiepU ir izveidota 1954.gadā uz Skolotāju institūta bāzes kā Liepājas Pedagoģiskais institūts. LiepU ir jaunākā Latvijas universitāte, kas ieguvusi šādu statusu 2008.gadā, kad Saeima pieņēma likumu “Par Liepājas Universitātes Satversmi”. Tā ir arī vienīgā universitāte Kurzemē. 2021.gadā LiepU noteikts lietišķo zinātņu universitātes tips.

LiepU iespējams studēt 32 studiju programmās un apgūt sociālās zinātnes un uzņēmējdarbību, humanitārās zinātnes un mākslu, dabas zinātnes, matemātiku un informācijas tehnoloģijas, pedagogu izglītību un izglītības zinātnes, sociālo labklājību.