Atpakaļ

Noticis atvērtības triatlona pirmais posms

Rīgā tika atklāts Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pasākumu kopuma “Atvērtības triatlons”, kura moto ir “Citāds: dažādība iedvesmo”, pirmais posms “#Atrast”. “Atvērtības triatlona” mērķis ir radīt satikšanās vietu, kur Latvijas iedzīvotāji var iepazīt citas kultūras, veicinot sabiedrības saliedētību starp dažādām etniskām grupām.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iedziļināties dažādības jautājumos etniskās izcelsmes un rasu kontekstā, kā arī atpazīt savu aizspriedumu izcelsmi un iemācīties praktiskus veidus, kā pārvarēt savus aizspriedumus, izskaidrojot tos un cieņpilni pieņemot citādo, veidojot savstarpēju sarunu.

Kaspars Arhipovs – cilvēks, kurš ir romu tautības pārstāvis un savā dzīvē daudz darījis, lai varētu strādāt labi apmaksātu un kvalitatīvu darbu, skaidroja esošo situāciju romu jautājumos Latvijā. Viņš norādīja uz to, ka “nodarbinātībā vēljoprojām valda slēpta diskriminācija pret romu tautības pārstāvjiem, tāpēc būtiska ir citu cilvēku atbalsta sniegšanas nepieciešamība romiem viņu ikdienā, jo, nereti, stereotipu dēļ jauniešiem ir sarežģīti izlauzties no ierastās dzīves”.

“Mazākumtautības un to kultūra ir neatņemama un svarīga Latvijas sastāvdaļa, kas bagātina mūsu sabiedrību un kultūrtelpu. Ar pasākumu kopumu “Atvērtības triatlons” vēlamies veicināt sabiedrības saliedētību, savstarpējo sadarbību un mazināt aizspriedumus pret un starp etniskajām grupām, kā arī aicināt pilnvērtīgi izmantot visu Latvijas iedzīvotāju unikālās prasmes, zināšanas un pieredzi,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Atvērtības triatlonos piedalās cilvēki, kuri pārstāv dažādus Latvijas uzņēmumus, valsts iestādes, skolas un individuālas personas, kuras vēlas izglītoties un veidot atvērtu Latviju, atvērtību ieviešot savā ikdienā. Pasākuma ietvaros dalībnieki arī nogaršoja Havjiera Garsia sagatavotu gaspačo meksikāņu gaumē, kas ir izcili svaigs ēdiens tveicīgā vasarā. Starp citu – ēdiens ir labs iemesls, lai veidotu atvērtu un iesaistošu sarunu ar cilvēkiem, kurus nepazīstam. Dalībnieki, kuri uz pasākumu ieradušies no visiem Latvijas reģioniem, atzina, ka šī ir pirmā reize, kad viņi bauda šo interesanto ēdienu un tas garšo – lieliski!

“Atvērtības triatlonā” paredzēti trīs posmi – #Atrast, #Saprast, #Augt, kuru ietvaros dalībnieki piedzīvos izaugsmi veicinošus uzdevumus, tikšanās ar interesantiem cilvēkiem, kuri Latvijā ieradušies no Indijas, Vjetnamas, Meksikas un citām valstīm.

“Atvērtības triatlons” tiek īstenots nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” un Sabiedrības integrācijas fonda sadarbības rezultātā programmas “Nacionāli saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstība”, kura ietvaros tiek īstenoti mērķtiecīgi pasākumi dažādām sabiedrības grupām.

Kā nākamie pasākumi “Atvērtības triatlona” ietvaros #SAPRAST un #AUGT norisināsies 13. septembrī.