Atpakaļ

Pagarināts pretendentu pieteikšanās termiņš konkursam uz Ventspils Augstskolas rektora amatu

Līdz septembra beigām pagarināts pretendentu pieteikšanās termiņš starptautiskam konkursam uz Ventspils Augstskolas (VeA) rektora amatu,  informēja Ventspils domes priekšsēdētājs un VeA padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš (“Latvijai un Ventspilij”).

Viņš skaidro, ka līdz 14.augustam uz rektora amatu bija pieteicies tikai viens pretendents, tādēļ nolemts pagarināt pieteikšanās termiņu.

Pašlaik augstskolas rektors ir Kārlis Krēsliņš, kuru amatā valdība apstiprināja 2017.gada 3.maijā. Pirms tam Krēsliņš nepilnu gadu bija rektora pienākumu izpildītājs, kamēr no rektores amata atcēla Gitu Rēvaldi, jo viņa bija zaudējusi augstskolas dibinātāju uzticību. Rektora pilnvaru termiņš ir pieci gadi.

No kandidātiem tiek sagaidīts zinātnes doktora grāds, akadēmiskā darba pieredze, sasniegumi zinātnē, pieredze sadarbības veidošanā nacionālā un starptautiskā mērogā, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, komunikācijas un mijiedarbības prasmes, angļu valodas zināšanas un nevainojama reputācija.

Rektoram tiek piedāvāta mēneša bruto darba samaksa 4500 līdz 5905 eiro apmērā.

Dokumenti konkursa pirmajai kārtai latviešu vai angļu valodā jāiesniedz līdz šā gada 30.septembrim. Atlase noritēs trīs kārtās, bet gala lēmumu pieņems balsojumā augstskolas Satversmes sapulcē.

Augstskolu likums nosaka, ka rektoru ievēlē uz termiņu, kas nepārsniedz piecus gadus, un ne vairāk kā divas reizes.