Atpakaļ

RTU un Liepājas Jūrniecības koledža parakstīs Nodomu protokolu par koledžas reorganizāciju

Šodien Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Liepājas Jūrniecības koledža (LJK) parakstīs Nodomu protokolu par sadarbību LJK reorganizācijas procesā, aģentūru LETA informēja RTU Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja Dita Arāja.

Pasākums notiks Liepājas Jūrniecības koledžā, Uliha ielā 5, 201.kabinetā plkst.15.

LJK aģentūras statusā RTU pievienosies 1.aprīlī un turpmāk to sauks par Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas Jūrniecības koledžu (RTU LJK).

Pasākumā piedalīsies RTU rektors Tālis Juhna, Liepājas mērs Gunārs Ansiņš (“Liepājas partija”), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece Dace Jansone, Liepājas Jūrniecības koledžas direktora pienākumu izpildītājs Jānis Džeriņš un RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps.

Parakstot Nodomu protokolu, RTU un LJK vienosies par sadarbības principiem un būtiskākajām LJK attīstības nostādnēm, lai nodrošinātu LJK studiju programmu un mācību procesa ilgtspēju, attīstību un pilnveidi, to īstenojot atbilstoši Starptautiskās konvencijas par jūrnieku sagatavošanas, sertificēšanas un sardzes pildīšanas (STCW) prasībām.

Nodomu protokols paredz izveidot un apstiprināt RTU LJK nolikumu, ietverot tajā RTU LJK pārvaldības un stratēģiskās attīstības principus, nodrošināt jūrniecības izglītības īstenošanu, saskaņojot to ar RTU Latvijas Jūras akadēmijas īstenotajām studiju un mācību programmām, kopīgi izveidot RTU LJK infrastruktūras un studiju aprīkojuma atjaunošanas plānu, kopīgi pilnveidot studiju programmu un mācību kursu saturu, iekļaut LJK pārstāvjus RTU izveidotajā Jūrniecības padomē, kā arī izskatīt iespējas koplietot Liepājā esošo RTU struktūrvienību resursus.

Ministru kabinets lēmumu par LJK reorganizāciju, iekļaujot to RTU ekosistēmā, pieņēma 2022.gada oktobrī. Paredzēts, ka RTU LJK turpinās īstenot visas licencētās studiju programmas, nodrošinot optimālu jūrniecības izglītības programmu klāstu atbilstoši Starptautiskajai konvencijai par jūrnieku sagatavošanu un sertificēšanu, kā arī sardzes pildīšanu (STCW).

Līdz ar LJK pievienošanu RTU Latvijā tiks noslēgta jūrniecības izglītības reorganizācija. 2022.gada 1.novembrī, īstenojot IZM augstskolu konsolidācijas plānu, RTU pievienojās Latvijas Jūras akadēmija, saglabājot savu nosaukumu, identitāti un tradīcijas.