Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Sākas “UNESCO dienas Ventspilī”

Ar dažādiem pasākumiem no šodienas līdz 2.novembrim visā pilsētā tiks atzīmēta Ventspils uzņemšana UNESCO Globālajā izglītības pilsētu tīklā,  informēja pašvaldībā.

“UNESCO dienās Ventspilī” iesaistījušās visas izglītības iestādes, organizējot un veltot UNESCO tematikai atbilstošas nodarbības, stundas, spēles, izstādes un vēl daudz ko citu. Tematiski pasākumi notiks arī muzejā, bibliotēkās, atbalsta centrā “Cimdiņš”.

Šajās dienās pilsētā viesosies tautas deju kolektīvs “Barvinok” no Ventspils sadraudzības pilsētas Vinnicas Ukrainā. Viesi šodien uzstāsies koncertos teātra namā “Jūras vārti”, kā arī kopā ar Mūzikas vidusskolas audzēkņiem 2.novembrī koncertzālē “Latvija”. Ieeja koncertos bez maksas.

Piedaloties Ventspils pašvaldības vadībai un ar izglītības nozari saistīto Ventspils organizāciju pārstāvjiem, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretārei un citiem nacionāla un reģionāla līmeņa sadarbības partneriem, šodien zinātnes centrā “Vizium” norisināsies diskusija par izglītības pilsētas nozīmi un tās attīstības virzieniem. Notiks arī virtuālā Ventspils mūžizglītības kataloga atklāšana – tajā vienuviet iedzīvotāji varēs iegūt informāciju un arī pieteikties dažādiem Ventspilī notiekošajiem kursiem, semināriem, meistarklasēm un citiem mūžizglītības pasākumiem.

Ventspils jaunieši un vienaudži no citām Ziemeļkurzemes pašvaldībām šodien Ventspils Valsts 1.ģimnāzijā pulcēsies uz konferenci “Topi par to, kas esi!”. Bet diskusija par starptautisko projektu ietekmi izglītībā notiks otrdien, 1.novembrī, Jaunrades namā. Tajā piedalīsies projektu koordinatori no izglītības iestādēm, daloties labajā praksē, kā arī iedrošinot savus kolēģus iesaistīties jaunos sadarbības tīklos.

Kopā “UNESCO dienās Ventspilī” notiks vairāk nekā 40 dažāda mēroga un tēmu pasākumi. Pilna programma publicēta Izglītības pārvaldes mājaslapā.

Kā vēstīts, Ventspils pašvaldība kopš septembra ir kļuvusi par dalībnieci UNESCO Globālajā izglītības pilsētu tīklā. Šādu tīklu izveidojis UNESCO Mūžizglītības institūts, kurā apvienojušās 294 UNESCO pilsētas no visas pasaules, kas apņēmušās īstenot mūžizglītību. Tīkla misija ir atbalstīt un paātrināt mūžizglītības praksi pasaules kopienās, veicinot politisko dialogu un vienaudžu mācīšanos starp dalībvalstu pilsētām.

Ventspilij dalība UNESCO tīklā būs iespēja informācijas un pieredzes apmaiņai, sekmēs sadarbību izglītības jomā ar pilsētām visā pasaulē un cels Ventspils atpazīstamību.

Pašvaldība uzsver, ka Ventspili kā izglītības pilsētu raksturo iespējas iegūt visu līmeņu izglītību, sākot no pirmsskolas līdz pat augstākajai izglītībai, kā arī plašais piedāvājums iedzīvotājiem turpināt pilnveidoties dažādās mūžizglītības programmās.

Ventspilī izglītības joma ir ne tikai formālā izglītība, bet tā ar plašajām bibliotēku, muzeju, Mākslas skolas, Mūzikas vidusskolas izglītojošajām aktivitātēm caurvij kultūras un mākslas nozari.

Uzņēmējdarbībā un nodarbinātībā nozīmīga loma ir nepieciešamo speciālistu sagatavošanai Ventspils Augstskolā un Ventspils Tehnikumā, kā arī piedāvātajām pārkvalifikācijas programmām. Arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozare ir integrēta izglītībā, iesaistot ventspilniekus digitālajās mācībās jau no mazotnes. Šogad durvis vēris zinātnes centrs “Vizium” un Digitālās transformācijas centrs, kas sniegs iespēju iedzīvotājiem apgūt profesionālas zināšanas un prasmes, lai sekmīgāk konkurētu darba tirgū.