Atpakaļ

Tukuma novadā, Smārdes pagastā atklāta Milzkalnes sākumskola

2023. gada 16. janvārī tika atklāta renovētā Milzkalnes sākumskola, kurā piedalījās Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, priekšsēdētāja vietnieks Imants Valers, Smārdes pagasta pārvaldes vadītājs Kristaps Zaļkalns, izglītības pārvaldes vadītāja Dace Strazdiņa, pārstāvji no arhitektu biroja “Tursons” un SIA “Amatnieks”.

Šajā tik vēsturiskajā mirklī pārstāvji uzrunāja skolēnus un skolotājus, veltot viņiem apsveikuma vārdus  un vēlēja nepārstāt sapņot, jo, kā redzams, sapņi piepildās. Savukārt bērni solīja jaunajā skolā ieejot, cītīgi mācīties, labi izturēties pret skolotājiem un draugiem, saudzēt un cienīt skolu un grāmatas, nekavēt skolu, netraucēt citām klasēm, labi mācīties un vispār būt uzmanīgākiem.

Milzkalnes sākumskolas direktors Harijs Belcāns savā uzrunā teica lielu paldies domei par iespēju un drosmi, arhitektiem par projektu, celtniekiem par darbu. Un Milzkalnes sākumskolai par to, ka tā ir un būs.

Pirms ieiet jaunajā ēkā, skolotāji ar skolēniem pārrunāja, ko skolēni vēlētos ieraudzīt jaunajā skolā, ko sagaida no tās. Bērni priecājās, ka visa skola beidzot būs kopā, tomēr labi būtu, ja skolā būtu sunītis un kaķītis, lielas klases, labas siltas telpas, spēļu istaba un kafijas aparāts. Skolēni jauno skolas mācību periodu uzsāka ar simbolisku iezvanīšanu. Katra klase devās pa skolas durvīm ar zvana skaņām.

Viesi izstaigāja atjaunoto, gaišo skolu, apskatīja plašās telpas. Bērniem ir jaunas mājturību tehnoloģiju klases, jauna mūzikas klase, kas izbūvēta kā paplašinājums esošajai ēkai, pašiem sava ēdamzāle. Ir padomāts par ergonomiku un vides pieejamību. Kāpņu margas ir uzstādītas divos līmeņos, lai būtu ērti gan maziem, gan lielākiem bērniem, tiks uzstādīts pacēlājs, kas otrajā stāvā ļaus nokļūt arī personām ar kustības traucējumiem.

Bērni ir ļoti priecīgi par jauno skolu, par ērtajiem krēsliem un soliem, plašajiem logiem. Pati lielākā uzslava skolai ir tā, ka bērni jau nevar sagaidīt rītdienu, lai brauktu uz skolu un mācītos.

Sākumskolas reorganizācijas vajadzība sākās no jumta, kas bija ļoti nolietojies. Plānošanas rezultātā tika saprasts, ka senajai ēkai derētu apjomīgāka atjaunošana, kā tikai jumts un tika sagatavots un apstiprināts projekts vēl pirms administratīvi teritoriālās reformas, kas paredzēja būvi atjaunot pilnībā.