Atpakaļ

Ventspils Augsto tehnoloģiju parks “Zaļā misija” dalās ar aprites ekonomikas pamatprincipiem

Ventspils Augsto tehnoloģiju parks kampaņas “Zaļā misija” ietvaros izveidojis video interviju ar Ventspils dizaina darbnīcas “RADE” vadītāju Emīlu Anškenu, kurš dalījies ar aprites ekonomikas pamatprincipiem un dažādiem praktiskiem piemēriem par to, kā mēs katrs varam samazināt radīto atkritumu daudzumu, veicinot atbildīgu resursu izmantošanu.

Aicinām apskatīt video interviju: ŠEIT.

“Aprites ekonomika ir patēriņa modelis, kas ietver resursu izmantošanu tā, lai tie tiktu izmantoti maksimāli ilgi. To mēs varam darīt daudz dažādos veidos. Pirmā lieta, ko varam darīt, ir patērēt mazāk – piemēram, es, ejot uz veikalu, ņemu līdzi savu kastīti gaļai, lai tā nebūtu jāliek plastmasas maisiņā. Otrā lieta, ko varam darīt, ir dalīties ar lietām – piemēram, RADE piedāvā izmantot dažādas iekārtas, lai pašam tās nebūtu jāpērk, tādā veidā ietaupot resursus,” stāsta Emīls Anškens.

Aprites ekonomika bez patēriņa ierobežošanas un koplietošanas ietver arī citus pamatprincipus, piemēram, apmaiņu, labošanu, pārveidošanu, atdošanu un pārdošanu tālākai izmantošanai. Ventspilī ir pieejami dažādi risinājumi, kā veicināt lietu atkārtotu izmantošanu, piemēram, Ventspils tirgū ir grāmatu apmaiņas punkts, savukārt, Latvijas Mobilais Telefons piedāvā iegādāties mazlietotus telefonus un atgriezt iepriekš nopirktu telefonu.

Ja tomēr nepieciešams lietas izmest, aicinām atkritumus šķirot. Vietnē skiroviegli.lv iespējams apskatīt visus Ventspilī un novadā pieejamos atkritumu šķirošanas punktus, kur nodot depozīta iepakojumu, elektroniku, baterijas un sadzīves atkritumus. Strādājam kopā zaļākai Eiropai!

“Zaļā misija” īsteno dažādas aktivitātes, lai nodrošinātu visaptverošu sabiedrības informēšanu par klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Aktivitāšu īstenošanas mērķis ir veicināt izpratni par iespējām, kas palīdzētu sabiedrībai uzlabot savus ikdienas paradumus un pievērsties veselīgākam dzīvesveidam. Aicinām sekot līdzi aktuālalitātēm “Zaļā misija” Facebook lapā.

Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek ieviesta projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija.