Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs piedāvā bezmaksas seminārus pedagogiem

Ventspils Augstskolas (VeA) Mūžizglītības centrs (MIC) piedāvā vairākus bezmaksas seminārus pedagogiem kompetenču izglītības “Skola2030” mācību satura apgūšanai, informēja MIC vadītāja Egita Udodova.

Pirmais seminārs notiks ceturtdien, 6.oktobrī, un sniegs ieskatu pētnieciskajās prasmēs. Seminārā apskatīs pētījuma galvenos posmus, biežāk izmantotās metodes, pētījuma vadīšanas aspektus. Semināru vadīs VeA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes docente Liene Resele.

Viņa ieguvusi zinātnes doktora grādu vadībzinātnes nozarē uzņēmējdarbības vadības apakšnozarē un pašlaik docē studiju kursus “Pētījuma metodes” latviešu un angļu valodā bakalaura un maģistra līmeņa studentiem, kā arī studiju kursus “Statistika” un “Stratēģiskā vadīšana”. Docētajai ir ilgstoša pieredze dažādu projektu un pētījumu vadīšanā un īstenošanā.

Otrais seminārs notiks 2.novembrī un veltīts programmēšanas tēmai “versiju kontrole”. Seminārs sniegs atbildi uz jautājumu, kas ir versiju kontrole un kā tā var palīdzēt ikdienā. Semināru vadīs Ventspils Augstskolas lektore un Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra pētniece Karina Šķirmante.

Šķirmantei ir pieredze informāciju sistēmu izstrādē, kā arī viņa pasniedz vairākus studiju kursus, kuri ir saistīti ar programmēšanu un programmatūras izstrādi.

Trešais seminārs 23.novembrī būs veltīts elektromagnētisma un viļņu optikas pamatideju pielietojumu piemēriem mūsdienu plazmu fizikas un astrofizikas pētījumos. Semināru vadīs VeA Informācijas tehnoloģiju fakultātes docents Artūrs Vrubļevskis, kurš lasa arī fizikas ievadkursu lekcijas augstskolas studentiem.

Vrubļevskis doktora grādu ir ieguvis, veicot plazmu fizikas pētījumus laboratorijā, bet tagad pēta līdzīgas parādības uz Saules, strādājot par vadošo pētnieku Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā.

Vairāk informācijas par semināriem atrodama VeA mājas lapā https://www.venta.lv/muzizglitiba/aktualitates.