Atpakaļ

„Ziedoņa klases” radošās darbnīcas Talsu 2. vidusskolā

18. janvārī pie Talsu 2. vidusskolas 12. klasēm viesojās Imanta Ziedoņa fonda „Viegli” izglītības iniciatīvas „Ziedoņa klase” komanda. „Ziedoņa klase” Eiropas Ekonomikas zonas projekta ietvaros mēģināja noskaidrot, ko jaunieši domā par laikmetīgo mākslu un kultūru, un meklēja atbildes uz dažādiem jautājumiem par to, kā vislabāk būtu gūt zināšanas par šo tēmu.

Kopā ar „Ziedoņa klases” komandu uz skolu devās māksliniece Zīle Ziemele un eksperts darbā ar jauniešiem Artūrs Jenots. Zīle un Artūrs vadīja radošās darbnīcas divpadsmito klašu skolēniem, lai izprastu aktuālās jauniešu gaidas un vajadzības par laikmetīgo mākslu un kultūru. Māksliniece Zīle Ziemele, kuras lielformāta sienas gleznojumu „Kopā” šovasar atklāja uz Talsu Mākslas skolas sienas, skolēnus iepazīstināja ar Latvijas laikmetīgajiem māksliniekiem un to radošo darbību šobrīd. Skolēniem bija jāveic interesants uzdevums – jāmēģina iejusties mākslas izstāžu kuratoru lomā un veidot pašiem savus izstāžu konceptus. Savukārt, Artūrs izmantoja dažādas radošās domāšanas metodes, lai skolēniem savstarpēji veidotos diskusija par to, kādos mācību priekšmetos, kādās klases telpās skolā varētu apgūt, piemēram, laikmetīgo teātri vai citu mākslas virzienu.

„Mūsu komanda Talsos sastapa atsaucīgus vidusskolēnus, kuri nerimstoši ģenerēja idejas par to, kā apgūt laikmetīgo kultūru skolas solā. Guvām ieskatu gan par to, ko jaunieši jau zina par laikmetīgo mākslu un kultūru, gan par to, ko viņi vēlētos vēl uzzināt un piedzīvot. Ceram, ka šīs radošās darbnīcas bija ne tikai ļoti vērtīgas un izzinošas mums, bet arī uzmundrināja un iedvesmoja jauniešus šim mācību gadam,” tā par radošajām darbnīcām stāsta „Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska.

Plānots, ka šogad notiks vēl trīs radošās darbnīcas ar skolēniem pilsētās, kurās Eiropas Ekonomikas zonas projekta ietvaros radīti sienas gleznojumi. Vairāk par Eiropas Ekonomikas zonas projektu „Es, cilvēks, pasaulē” laikmetīga kultūras procesa veicināšanas instruments” var uzzināt „Ziedoņa klases” sociālajos tīklos un mājaslapā www.ziedonaklase.lv.