Atpakaļ

IZM preses konferencē iepazīstinās ar jauno augstskolu finansēšanas modeli

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) preses konferencē otrdien, 18.jūnijā, iepazīstinās ar jauno augstskolu institucionālo finansēšanas modeli, informēja IZM.

Jaunais finansēšanas modelis paredz palielināt finansējumu augstskolām par absolventu skaitu, kuri ir nodarbināti Latvijā kvalificētajos amatos, nevis balstoties uz budžeta vietām augstskolā.

Lai aprobētu jauno finansēšanas pieeju un izstrādātu nepieciešamo likumdošanu, no sākuma uzsāks institucionālā finansējuma ieviešanas izmēģinājuma projektu. Savukārt jaunais finansēšanas modelis uz visām augstskolām varētu attiekties no 2026.gada.

Valsts augstskolas izmēģinājuma projektam varēs pieteikties pēc konceptuālā ziņojuma “Par augstākās izglītības institucionālo finansēšanu” apstiprināšanas valdībā otrdien. IZM izvērtēs augstskolu gatavību, vērtējot, vai augstskolā ir attīstīta stratēģiskā pārvaldība, finanšu plānošanas un uzskaites sistēma, ir izstrādāts pārmaiņu ieviešanas plāns studiju programmu klāsta attīstībai un ir skaidrs redzējums, kas augstskolas darbībā tiks uzlabots ar izmēģinājuma projekta ieviešanu.

Papildus tam, IZM plāno īstenot izmēģinājuma projektu par mikro kvalifikāciju ieviešanu, primāri lietišķo zinātņu augstskolās, mākslu un kultūras universitātes un koledžās, uzticot mikro kvalifikāciju projekta koordinēšanu Vidzemes Augstskolai.

Preses konference notiks plkst.11 IZM telpās “Zinātava”. Tajā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), IZM valsts sekretāra vietnieks cilvēkkapitāla, zinātnes un inovāciju attīstības jautājumos Jānis Paiders un Vidzemes Augstskolas padomes priekšsēdētājs Arnis Sauka.