Atpakaļ

IZM un “Google” parakstīs saprašanās memorandu par “Google for Education” vides izmantošanu izglītībā

Šodien plkst.12.30 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) parakstīs saprašanās memorandu ar “Google Cloud” partneri SIA “Baltijas Informācijas tehnoloģijas” par sadarbību potenciālai zināšanu pārnesei “Google for Education” vides izmantošanai izglītībā, “Chromebook” portatīvo datoru domēnu konfigurēšanā un lietošanā, kā arī inovatīva mācību modeļa attīstīšanā.

Saprašanās memorandā paredzētā sadarbība zināšanu pārnesei skolēniem sniegs iespēju mācību procesā apgūt darbu dažādās digitālajās ekosistēmās un izmantot tās priekšrocības, ko katra sistēma sniedz.

Sadarbība ar uzņēmumu paredz tehnisko atbalstu “Chromebook” portatīvo datoru izmantošanai attiecībā uz domēnu un ierīču darbību, palīdzību, iestatot administrēšanas politikas pašvaldībās un skolās, kurām nav pietiekamas kompetences, lai pareizi konfigurētu ierīces, kā arī tiešsaistes un klātienes kursus pedagogiem un skolu mentoriem darbam “Google” vidē un citas aktivitātes.

SIA “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” iesaisti finansiāli atbalstīs “Google”.

Memorandu parakstīs izglītības zinātnes ministre Anda Čakša (JV) un SIA “Baltijas Informācijas tehnoloģijas” valdes loceklis Harijs Gals, klātesot “Google” izglītības struktūrvienības vadītājam Centrālā un Austrumeiropā Pāvelam Červonijam.

Čakša norādīja, ka “salīdzinoši vienkāršās lietošanas un zemo izmaksu dēļ” “Chromebook” datori ir visbiežāk izmantotās iekārtas izglītības iestādēs ASV, Kanādā, Japānā, kā arī vairākās Eiropas valstīs.

“”Google” digitālā ekosistēma skolām pieejama bez maksas, un tās apguve skolēniem sniegs plašākas iespējas mācību procesā, bet vēlāk – augstāku konkurētspēju darba tirgū,” uzskata ministre.

Latvijas izglītības sistēmā, izglītības procesos un atbalsta struktūrās ilgstoši izmantota tikai viena no pasaulē vadošajām operētājsistēmām – 2005.gadā IZM noslēdza sadarbības līgumu par “Microsoft” produktu izmantošanu. Tomēr vairāk nekā 15 gadu laikā pasaulē attīstījušies jauni tehnoloģiju nodrošinātāji, un vadošu lomu digitālās iekārtās izglītībā ieguvis “Google” piedāvātais “Workspace for Education”, kura licences skolām pieejamas bez maksas, norādīja ministrijā.

Uzņēmums “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” dibināts 1992.gadā, un tās pamatkapitāls reģistrēts 71 120 eiro apmērā, liecina “Firmas.lv” dati. Tā apgrozījums pagājušajā gadā bija 14,58 miljoni eiro, kas ir par 136% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa bija 1,77 miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Harijs Gals.