Atpakaļ

IZM un VISC informēs par jaunā mācību gada aktualitātēm

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības satura centrs (VISC) preses konferencē trešdien, 23.augustā, plkst.11 iepazīstinās ar aktualitātēm, uzsākot 2023./2024.mācību gadu.

Preses konferencē izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) klātesošos iepazīstinās ar nozares prioritātēm un mērķiem nākamajā mācību gadā, kā arī kvalitatīvas un iekļaujošas izglītības attīstības priekšnoteikumiem.

Tāpat mediju pārstāvjus iepazīstinās ar to, kā norit pāreja uz “vienotu skolu” jeb izglītības programmu valsts valodā secīgu ieviešanu pirmsskolā un pamatskolā, kā arī informēs par izstrādāto pedagogu atalgojuma kāpināšanas modeli, un mācību procesa digitalizācijas norisi un izaicinājumiem.

Preses konferencē piedalīsies arī IZM Izglītības departamenta direktore Edīte Kanaviņa.

Savukārt VISC direktore Liene Voroņenko pasākumā ziņos par darbu mācību satura pilnveidē, mācību snieguma vērtēšanu, valsts pārbaudes darbu norisi un citām aktualitātēm jaunajā mācību gadā.

Preses konferencē piedalīsies arī IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Jānis Paiders. Viņš informēs par izmaiņām, kas, ministrijas ieskatā, veicinās virzību uz izcilību un starptautisko konkurētspēju augstākajā izglītībā, tāpat arī sniegs datus par šogad augstskolās uzņemtajiem un populārākajām studiju programmām. IZM pārstāvji skaidros arī pārmaiņas, kas gaidāmas attiecībā uz augstskolu akadēmiskā personāla atalgojumu un iespējām piesaistīt jaudīgu profesūru.

Preses konference notiks Starptautiskajā izstāžu centrā, Kīpsalas ielā 8, Konferenču telpā Nr.1, 2. stāvā.