Atpakaļ

Izrāde “Vairs nevienu” piedzīvos pirmizrādi Liepājā

Otrdien, 24.oktobrī, plkst.18 Liepājā pirmo reizi varēs noskatīties izrādi “Vairs nevienu”, kas pievērš uzmanību pusaudžu pašnāvības tieksmēm, informēja teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Izrāde šovasar tika īpaši veidota Valmieras vasaras teātra festivālam un ir Nila Saksa Konstantinova lugas “Vairs nevienu” iestudējums.

Nosaukums “Vairs nevienu” izskan kā novēlējums, lai neviens pusaudzis sev vairs nenodarītu pāri un lai vairs nebūtu neviena pašnāvībā zaudēta jaunieša Latvijā.

Kā norāda Borga, izrāde veidota kā iespēja kopīgi meklēt veidus, lai cilvēki varētu ātrāk pamanīt grūtības un palīdzēt viens otram. Tā ved līdzi reālam dzīves notikumam vienā no Latvijas skolām, kur klases audzinātāja saņēmusi anonīmu pašnāvības vēstuli no kāda skolnieka. Iesaistoties profesionāļiem un arī pašiem klasesbiedriem, ātri kļūst skaidrs – neviens nezina pareizos vārdus, bet svarīgs ir katrs mēģinājums runāt. Pat ja šis mēģinājums iesākumā var šķist neveikls, smags, sarežģīts vai varbūt pat nedaudz komisks.

Iestudējumu kopā ar aktieriem Karīnu Tatarinovu, Kintiju Stūri, Valtu Skuju veidojis režisors Dmitrijs Petrenko, tajā līdzās māksliniekiem piedalās arī lugas autors. Izrādē skan arī komponistes Annas Fišeres mūzika.

Izrāde festivāla laikā tika rādīta skolā, īpaši piemērojot tās telpas iestudējuma vajadzībām. Arī turpmāk izrādi plānots rādīt skolēniem, dodoties pie viņiem.

Savukārt 24.oktobrī vienīgo reizi izrādi iespējams apmeklēt ikvienam interesentam – tā notiks Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas telpās Ausekļa iela 9.

Teātris un radošā komanda neiesaka izrādi skatītājiem, kas jaunāki par 14 gadiem.