Atpakaļ

Izraēlas armija izsludina “gatavību karam”

Izraēlas aizsardzības spēki sestdien paziņoja, ka, reaģējot uz negaidīto uzbrukumu no Gazas joslas, tie izsludina “gatavību karam”.

Aizsardzības ministrs Joavs Galants ir apstiprinājis armijas rezervistu iesaukšanu.

Galants norādīja, ka palestīniešu grupējums “Hamas” ir sācis karu pret Izraēlu.

“”Hamas” šorīt pieļāva smagu kļūdu un uzsāka karu pret Izraēlas valsti,” teikts Galanta paziņojumā. “Karaspēks cīnās pret ienaidnieku visās vietās.”

Galants izsludināja “īpašu drošības situāciju” 80 kilometru zonā no Gazas joslas, ļaujot Izraēlas armijai labāk aizsargāt civiliedzīvotājus.

Izraēlas pierobežas reģiona iedzīvotājiem tika ieteikts neatstāt savas mājas.

Izraēlas bruņotie spēki ir sākuši veikt atbildes gaisa triecienus Gazas joslā un ir brīdinājuši, ka “Hamas” samaksās ļoti smagu cenu.

Sestdienas rītausmā palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas uz Izraēlu izšāva desmitiem raķešu, nogalinot vienu cilvēku un 15 ievainojot.

Tāpat kaujinieki no palestīniešu anklāva iekļuvuši Izraēlā vairākās vietās.

Raķetes kaujinieki sāka šaut ap plkst.06.30 no vairākām vietām palestīniešu teritorijā un tās pēc tam tika raidītas vēl vairākas reizes.

Izraēlas dienvidu un centrālajā daļā skanēja gaisa trauksmes sirēnas, un Izraēlas armija aicināja iedzīvotājus atrasties patvertnēs.

Palestīniešu islāmistu grupējuma “Hamas” bruņotais spārns paziņoja, ka tas ir atbildīgs par uzbrukumu, apgalvojot, ka tā kaujinieki ir izšāvuši vairāk nekā 5000 raķešu.

“Mēs nolēmām izbeigt visus okupācijas (Izraēlas) noziegumus, viņu laiks, kad viņi varēja bezatbildīgi plosīties, ir beidzies,” paziņoja “Hamas” bruņotais spārns “Izedina al Kasama brigādes”.

Izraēlas armija paziņoja, ka “Hamas” veica “masveida raķešu apšaudi”, bet tajā pašā laikā “teroristi vairākās dažādās vietās iefiltrējās Izraēlas teritorijā”.

“Hamas” “saskarsies ar sekām un atbildību par šiem notikumiem”, teikts armijas paziņojumā.

Izraēlā “tieša trāpījuma rezultātā” gāja bojā kāda 60 gadus veca sieviete, bet vēl 15 cilvēki tika ievainoti, divi no tiem smagi, paziņoja mediķi.

Tikmēr Gazas joslā simtiem cilvēku bēg no savām mājām, kas atrodas Izraēlas robežas tuvumā.