Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

Izstrādās lokālplānojuma grozījumus vēja parkam “Kurzeme”

Saldus novada dome ir atbalstījusi lokālplānojuma grozījumu izstrādes uzsākšanu vēja elektrostaciju parkam “Kurzeme”.

Kā domes sēdē tika informēti deputāti, lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu ierosināja vējaparka attīstītāji. Vēja parku izveidot plāno SIA “Sunly Land Solar 2”. Vēja parku plānots izvietot Saldus novada Zirņu un Pampāļu pagastos un Kuldīgas novada Skrundas pagastā.

“Sunly Land Solar 2” iecerējusi izvietojot līdz 32 vēja elektrostacijām, kuru kopējā jauda varētu sasniegt 224 megavatus.

Plānoto vēja elektrostaciju precīzs novietojums un kopējais skaits tiks noteikts ietekmes uz vidi novērtējuma procesa laikā, pamatojoties uz ekspertu vērtējumu par paredzētās darbības ietekmi uz vidi.

Lai nodrošinātu saražotās elektroenerģijas nodošanu kopējā tīklā, tiks izbūvēta jauna apakšstacija un elektropārvades kabeļu līnija, kas pieslēgsies esošai 330 kilovoltu līnijai. Plānoto pievedceļu, kā arī citu infrastruktūras objektu izvietojums un tehniskie raksturlielumi tiks noteikti ietekmes uz vidi procesa laikā.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija “Sunly Land Solar 2” reģistrēta 2022.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmums vienādās daļās pieder SIA “PATA” un “Sunly Holding 2”. Uzņēmums pērn strādājis bez apgrozījuma ar aptuveni 50 000 eiro zaudējumiem.