Atpakaļ

Izveidots jauns depozīta iepakojuma atmaksas pakalpojums “dPays”

“Swedbank” sadarbībā ar SIA “Depozīta iepakojuma operators” un digitālo aģentūru “TRY Dig Latvia” izveidojusi jaunu depozīta iepakojuma atmaksas pakalpojumu “dPays”, informēja bankas pārstāvji.

Piereģistrējoties “www.dPays.eu”, klienti varēs atmaksu par depozīta iepakojumu saņemt nevis papīra čeka vai skaidras naudas veidā, bet gan savā bankas kontā.

Šobrīd gan risinājums izveidots vasaras festivālu un pasākumu nodrošināšanai, lai atvieglotu depozīta trauku apriti, un šis risinājums būs pieejams arī sarunu festivālā “Lampa”. Savukārt iespēju izmantot “dPays” iepakojuma nodošanas taromātos plānots ieviest rudenī, kad “dPays” tiks integrēts jaunā īpaši lielas jaudas depozīta iepakojumu pieņemšanas vietā, ko šobrīd attīsta “Depozīta iepakojuma operators”.

“Swedbank” Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Jevgenijs Ivanovs skaidro, ka tieši uzņēmumiem līdz šim bija lielākās grūtības izmantot depozīta sistēmas pakalpojumus. Ja uzņēmums ir nodarbināts sabiedriskās ēdināšanas vai pasākumu rīkošanas jomā, tad iepakojumu nodošana taromātos pret čeku neļāva šos līdzekļus atgriezt uzņēmuma bilancē. Ar “dPays” risinājumu šī problēma ir atrisināta, jo nu uzņēmums ne tikai iegādājas preces, samaksājot par iepakojuma depozītu, bet var atgriezt šos līdzekļus arī bankas kontā, kad iepakojumu nodod.

Ivanovs norāda, ka šis risinājums palīdzēs arī atgūt uzņēmuma līdzekļus, kas izmantoti, piemēram, darbinieku ballēs vai citos uzņēmuma rīkotos pasākumos, kur tiek iegādāti dzērieni, kuru iepakojumu var nodot depozīta pieņemšanas punktos.

Tikmēr “Depozīta iepakojuma operatora” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis atzīst, ka “dPays” risinājums ļaus dažādot un pilnveidot iepakojuma nodošanu taromātos. Lielākie viesmīlības nozares uzņēmumi ir noslēguši līgumu ar “Depozīta iepakojuma operatoru” par iepakojuma savākšanu uzņēmuma telpās, savukārt mazāki uzņēmumi izmanto iepakojuma nodošanas iespējas taromātos. Šā brīža situācija paredz vai nu depozīta maksu atgūt, saņemot papīra čeku, kuru var izmantot iepērkoties veikalā, vai arī saņemt depozīta maksu atsevišķu veikalu lojalitātes profilos.

Stūrītis norāda, ka čeki mēdz pazust vai ciest no apkārtējās vides ietekmes, kamēr atsevišķa veikala lojalitātes punkti ir izmantojami tikai iepērkoties konkrētajos veikalos. Izveidojot risinājumu saņemt depozīta naudas atmaksu uz bankas kontu, klientiem vairs nav ne mazāko ierobežojumu izmantot līdzekļus pēc saviem ieskatiem. Tas kļūst īpaši aktuāli arī domājot par depozīta pakalpojumu klāsta paplašināšanu, kad nodot varētu ne tikai dzērienu pudeles, bet arī citas aprites ekonomikā izmantojamas preces.

Lai izmantotu “dPays”, klientiem – uzņēmumiem, kuri rīko pasākumus, jāpiesaka pakalpojuma lietošana, rakstot uz “cashmanagement@swedbank.lv”. Tikmēr lietotājiem, kuri vēlēsies nodot iepakojumu vai pasākumu traukus, jāreģistrējas “www.dPays.eu”. Reģistrācijas laikā jānorāda bankas konts uz kuru klients vēlēsies saņemt naudas atmaksu. Savukārt, nododot iepakojumu, klientiem būs nepieciešams viedtālrunis ar ko jānoskenē QR kods, kas ļaus pārskaitīt depozīta maksu uz iepriekš norādīto bankas kontu.

Pasākumu laikā izmantojamos traukus jau var nodot, izmantojot “dPays”, kamēr pirmā vieta, kur šo risinājumu varēs izmantot taromātos, būs īpaši lielas jaudas depozīta iepakojuma pieņemšanas vieta Rīgā, kuru šobrīd attīsta “Depozīta iepakojuma operators”. Plānots, ka tā tiks atklāta rudens sākumā. Vēlāk tiks izvērtēts šī pakalpojuma pieprasījums, lai potenciāli lemtu par risinājuma ieviešanu plašākā taromātu tīklā, piedāvājot iespēju arī citiem depozīta sistēmas lietotājiem izmantot iespēju saņemt naudas atmaksu bankas kontā.

Jau ziņots, ka Latvijā depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem sāka darboties 2022.gada 1.februārī. Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt “Depozīta iepakojuma operatoram”.

“Depozīta iepakojuma operators” reģistrēts 2020.gadā, un tā pamatkapitāls ir 124 500 eiro. Kompānijas īpašnieki ir SIA “Alus un dzērienu iepakojuma savienība” (18,07%), SIA “Coca-Cola HBC Latvia” (18,07%), SIA “Cido grupa” (12,05%), AS “Cēsu alus” (12,05%), AS “PET Baltija” (12,05%), AS “Aldaris” (12,05%), Latvijas Mazumtirgotāju biedrība (9,64%) un Latvijas Alus darītāju savienība (6,02%).

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.