Atpakaļ

Japānā zemestrīces upuru skaits sasniedz 48

Japānā pirmdien notikušajās zemestrīcēs bojāgājušo skaits pieaudzis līdz vismaz 48 cilvēkiem, otrdien paziņoja vietējās varasiestādes.

Visvairāk cietušās Isikavas prefektūras varasiestādes ziņo, ka vēl 16 cilvēki ir guvuši nopietnus savainojumus.

Iepriekš tika ziņots par vismaz 30 bojāgājušajiem.

Japānas mediji ziņo par desmitiem tūkstošu nopostītu māju un transportlīdzekļu.

Atsevišķās vietās varasiestādes mudinājušas cilvēkus neuzturēties savās mājās, jo nav iespējams nekavējoties izvērtēt bojājumus un iespējamas citas spēcīgas zemestrīces.

Vairākās vietās nav atjaunota ūdens un elektrības apgāde, kā arī mobilie sakari.

Visvairāk bojāgājušo ir reģistrēti Vadzimā Isikavas prefektūrā.

Vadzimā vienā rajonā sagrautas vairāk nekā simt ēku, kur zemestrīču rezultātā izcēlās plašs ugunsgrēks, un apmēram 1000 cilvēku izmitināti vietējā gaisa spēku bāzē, ziņoja Japānas televīzijas kanāls NHK.

Japānas premjerministrs Fumio Kisida otrdien paziņoja, ka uz zemestrīču skartajiem reģioniem nosūtīti 1000 karavīru.

Kā otrdien paziņoja Japānas Meteoroloģijas aģentūra, kopš pirmdienas valstī reģistrētas 155 zemestrīces, no kurām spēcīgākās bija 7,6 un sešu magnitūdu stipras. Lielākā daļa zemestrīču sasniedza vismaz trīs magnitūdu stiprumu. Lai gan zemestrīču intensitāte pakāpeniski ir mazinājusies, arī otrdien reģistrētas sešas spēcīgas zemestrīces.

Zemestrīces Vadzimā izraisīja aptuveni 1,2 metrus augstus cunami viļņus, bet citviet reģistrēti nepilnu metri augsti viļņi, liecina Japānas Meteoroloģijas aģentūras sniegtā informācija.

Sagruva desmitiem ēku un tūkstošiem mājsaimniecību palika bez elektrības. Zemestrīču skartajā reģionā tika apturēta dzelzceļa satiksme un slēgtas vairākas šosejas. Vietām traucēti arī mobilo telefonu sakari un plīsuši ūdensvadi. Traucēta arī aviosatiksme.

Meteoroloģijas aģentūra brīdināja, ka reģionā šonedēļ iespējamas vēl citas zemestrīces, sevišķi nākamajās divās vai trīs dienās. Sākotnēji izsludinātais cunami brīdinājums otrdien ir atcelts.

Meteorologi tuvākajās dienās sola lietu.