Atpakaļ

Jaunās vienotības” EP līderi būs Dombrovskis, Kariņš un Kalniete

Politiskā spēka “Jaunā vienotība” (JV) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu kandidātu saraksta līderis būs Valdis Dombrovskis, šodien pavēstīja partijas “Vienotība” domes priekšsēdētājs un finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Kā otrais sarakstā startēs ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš, un kā trešā – jau EP deputāte Sandra Kalniete.

Uz EP startēs arī pašreizējā EP Ekonomikas komitejas deputāte Inese Vaidere, bijusī kultūras ministre Dace Melbārde, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins, Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētājs un bijušais finanšu ministrs Jānis Reirs, vairāki Saeimas deputāti, tostarp Zanda Kalniņa-Lukaševica, Irma Kalniņa, Anna Rancāne, Mārtiņš Daģis. Tāpat sarakstā ir kultūrvēsturiskā mantojuma glabātājs Jānis Lazdāns, Cēsu pašvaldības deputāts Māris Baltiņš, Pauls Adijans, politiķe Janīna Kursīte, kultūrvēsturisko vērtību sargātāja Antra Grīnberga, vēsturnieks Didzis Šēnbergs.

Sarakstu noslēdz dabas aizsardzības aktīvists un politiķis Uģis Rotbergs.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), uzrunājot partijas biedrus kandidātu prezentācijas pasākumā, sacīja, ka viņu politiskais spēks no citiem atšķiras ar to, ka JV kandidāti ir pro-eiropeiski, viņi zina, kā vislabāk aizstāvēt Latvijas intereses, kā arī saprot, ka šobrīd īpaši aktuāli ir drošības jautājumi.

“Eiropas Savienības uzbūve un funkcionēšanas mehānismi nav vienkārši, tāpēc ir jāsaprot, kā sasniegt rezultātu un kā būt sadzirdētiem Briselē. Kolēģiem ir jābūt zināmiem un respektētiem,” sacīja Siliņa.

Partiju apvienības “Jaunā Vienotība” valdes priekšsēdētājs un ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš uzsvēra, ka Eiropas lielākais izaicinājums tuvākajos gados būs noturēt viengabalainību Eiropas Parlamentā. Viņš pauda, ka kopumā politikā vērojama politisko spēku fragmentēšanās, līdz ar to, viņaprāt, arī centriskās partijas būs arvien zem lielāka spiediena. Latvijas interesēs esot “noturēt uzņemto kursu”, un Kariņš uzskata, ka JV ir politiskais spēks, kas spēj aktīvi rīkoties, lai šo kursu noturētu.

Arī Dombrovskis uzrunā izcēla uzņemto kursu, proti, drošības jautājumus, visa veida atbalstu Ukrainai un ES ekonomiskās stratēģijas īstenošanu.

EP vēlēšanas paredzētas jūnija sākumā.