Atpakaļ

Jauniešus aicina pieteikties kibersacensībām “#KiberPlēsis”

Kiberdrošības uzņēmums SIA “Cyber Circle” aicina jauniešus vecumā no 16 līdz 24 gadiem pieteikties kibervides sacensībām #KiberPlēsis, informēja uzņēmumā.

Sacensību mērķis ir raisīt jauniešos interesi un iedrošināt izvēlēties kiberdrošību kā savu nākotnes profesiju.

Organizatori norāda, ka sacensību dalībniekiem būs iespēja izaicināt savas informācijas tehnoloģiju (IT) prasmes, kļūstot par kibertelpas varoņiem, risinot uzdevumus “Capture the Flag” jeb “Atrodi karogu” formātā. Par sacensību uzvarētāju kļūt dalībnieks, kurš visveiksmīgāk pārvarēs organizatoru sagatavotos uzdevumus.

Organizatori skaidro, ka “Atrodi karogu” ir viens no populārākajiem tehnoloģiju derbija spēles formātiem kibervides un informācijas tehnoloģiju drošības jomā. “Atrodi karogu” sacensības ir ar izglītojošu mērķi veidots digitālu mīklu kopums tīmekļa, failu un lietotņu kodā, kur jāmeklē slēptas norādes un detaļas.

Formātu iecienījuši “baltie” hakeri – tehnoloģiju eksperti un entuziasti, kuri atrod dažāda veida drošības ievainojamības un ziņo, lai tās novērstu un nākotnē uzlabotu drošu digitālo platformu darbu, norāda uzņēmumā.

Sacensību uzvarētājs iegūs portatīvo datoru, otrās vietas ieguvējs saņems viedpulksteni, bet trešās vietas uzvarētājs – bezvadu austiņas.

Aktīvākajiem un prasmīgākajiem dalībniekiem tiks dota iespēja piedalīties dažādās kiberdrošības apmācībās, kā arī tiks dota iespēja apgūt apmaksātu praksi uzņēmumā “Cyber Circle”.

Sacensības notiks 11.novembrī plkst.11. Reģistrēties iespējams mājaslapā “https://kiberplesis.lv/”.

Sacensības rīko “Cyber Circle” sadarbība ar “CERT.LV”, biedrību “RīgaTechGirls”, Latvijas drošības un aizsardzību industriju federāciju, biedrību “Women4Cyber Latvia” un Latvijas izglītības iestādēm.