Atpakaļ

Jelgavā par piektdaļu plāno samazināt ūdenssaimniecības tarifus

Jelgavā plānots par piektdaļu samazinās ūdenssaimniecības tarifus, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis” publicētais sludinājums.

SIA “Jelgavas ūdens” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis ūdenssaimniecības sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja noteiktos tarifus.

Ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pašreiz ir 1,22 eiro par kubikmetru (m3), tikmēr plānotais tarifs ir 0,99 eiro par m3, kas ir par 18,9% nekā līdz šim.

Savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs līdz šim ir bijis 1,52 eiro par m3, be plānots to samazināt par 20,1%, tam sasniedzot 1,21 eiro par m3.

Paredzēts, ka noteiktie tarifi stāsies spēkā 1.augustā, ja SPRK nebūs pieņēmusi un publicējusi oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” lēmumu par noteiktā tarifa spēkā stāšanās atsaukšanu.

Noteiktā tarifa izmaiņas saistītas ar elektroenerģijas iepirkuma cenas būtisku samazinājumu un elektroenerģijas sadales tarifu izmaiņām no 1.jūlija salīdzinājumā ar spēkā esošo tarifu aprēķinu.

SIA “Jelgavas ūdens” ir Jelgavas pašvaldības uzņēmums ar pamatkapitālu 12 984 192 eiro, liecina “Firmas.lv” dati. Apgrozījums pērn bija 4,48 miljoni eiro, peļņa 15 703 eiro.