Atpakaļ

Jelgavā svin pilsētas svētkus

Ar pilsētas svētku gājienu, koncertiem un citām norisēm šodien Jelgavā sāks atzīmēt pilsētas 758.dzimšanas dienu un 450.gadadienu, kopš Jelgavai piešķirtas pilsētas tiesības.

Svētki noritēs ar devīzi “Mēs esam Jelgava”. Plašākā programma paredzēta nedēļas nogalē – no piektdienas, 26.maija, līdz svētdienai, 28.maijam. Svētku galvenā tradīcija ir pilsētas svētku gājiens, kas sāksies piektdien plkst.18.

Gājienā iesaistīsies un sevi radoši parādīs uzņēmumi, iestādes, apvienības un biedrības, kā arī iedzīvotāji, apvienojoties draugu un radu pulkā. Piemēram, 2019.gadā gājiena garums sasniedza 4860 metrus, un tajā piedalījās 7506 dalībnieki.

Pēc gājiena plaša koncertprogramma plānota Hercoga Jēkaba laukumā, kur līdz vēlai nakts stundai uzstāsies populāras grupas un izpildītāji – “Vintāža”, “Līvi”, Intars Busulis un “Abonementa orķestris” un citi.

Svētku svinēšana sestdienā, 27.maijā, sāksies jau no rīta ar gadatirgu un pilsētas dziedošo, muzicējošo un dejojošo kolektīvu uzstāšanos vairākos pilsētas kvartālos.

Pirms 450 gadiem Jelgavai piešķirtas pilsētas tiesības un tā ieguva savu ģerboni – kronētu aļņa galvu uz aveņsarkana fona. Akcentējot šo notikumu, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs aicinās uz interaktīvu spēli “Pilsētas tiesībām un ģerbonim 450. Vai tu zini visu par savu pilsētu?”. Svētku programmā iesaistīsies arī citas pašvaldības iestādes, piemēram, Jelgavas Pilsētas bibliotēka, jaunrades nams “Junda”, bet Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicinās uz vecpilsētas kvartālu – Jelgavas Vecpilsētas māju un Dzīvesziņas un arodu sētu. Vakara koncertprogramma Hercoga Jēkaba laukumā paredzēta arī sestdien ar “Labvēlīgo tipu” un “Mākoņstūmējiem”.

Dažādas izklaidējošas un sportiskas aktivitātes notiks arī svētdien, 28.maijā, kad uz Ā.Alunāna teātra izrādi Uzvaras parkā būs gaidīti bērni, notiks balle senioriem, varēs vērot buru laivu regati un daudz ko citu.

Svētku nedēļa sāksies ar vairākiem pasākumiem, kuros izsakām pateicību jelgavniekiem – 23.maijā pašvaldība godinās pilsētas zelta un dimanta pārus, 24.maijā notiks Jelgavas skolēnu un pedagogu sveikšana, savukārt pilsētas augstākie apbalvojumi “Goda zīme” un “Goda raksts” tiks pasniegti 25.maijā.

Jelgavas dzimšanas dienas pasākumu kalendārs tiek papildināts, un pilna svētku programma būs publicēta “Jelgavas Vēstneša” maija numurā, kā arī pašvaldības mājaslapā.