Atpakaļ

Jūnija sākumā 55.reizi notiks Jūrmalas Kūrorta svētki

Sestdien, 1.jūnijā, notiks Jūrmalas Kūrorta svētki, kas šogad norisināsies jau 55.reizi, informēja pilsētas pašvaldībā.

Neatņemama Kūrorta svētku daļa ir tradicionālais svētku gājiens, kurā dodas jūrmalnieki – uzņēmumu, iestāžu, biedrību pārstāvji un radošie kolektīvi -, parādot savu darbības jomu, unikalitāti un apliecinot piederību savai pilsētai. Šogad svētku gājiens iecerēts kā krāšņs karnevāls, pārsteidzot ar tērpiem un atraktīviem priekšnesumiem.

Gājiens sāksies plkst.15 no lielās skatuves Majoru pludmalē un virzīsies pa Jomas ielu līdz Turaidas ielai, tālāk aizvedot līdz Dzintariem.

Majoru stāvlaukumā, Jomas ielas sākumā, līdz pusnaktij notiks ielu kafejnīcu festivāls “Street Food”. Jomas ielā norisināsies garākā diskoballīte un dažādas vasarīgas aktivitātes – varēs piedalīties mākslas darbnīcā, “TikTok” deju meistarklasēs, “Enerģijas veloturnīrā” un limbo turnīrā, uzspēlēt digitālo spēli “Vasaras kūrorta medības”, iegriezt “Kūrortnieka laimes ratu” un iesaistīties “Korso brīnumu” aktivitātēs.

Kūrorta svētku dienā plkst.13 un 16 Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs (TIC) rīkos bezmaksas ekskursijas pa Jūrmalas centru, pulcēšanās ekskursijai pie TIC.

Horna dārzā no plkst.12 līdz 18 apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem gaidīs dažādu paaudžu Jūrmalas radošie kolektīvi – dejotāji un dziedātāji. Jūrmalas bibliotēku lasītprieka punktā “Atver grāmatu, atver prātu!” varēs satikt radošus cilvēkus un uzzināt, kāpēc un kādas grāmatas viņi lasa, savukārt Jūrmalas retrofotostūrītī, kas svētku dienā būs iekārtots Horna dārzā, ikviens apmeklētājs, iejūtoties laikā pirms 100 gadiem, varēs uzņemt atmiņu fotogrāfiju no mūsdienu kūrorta svētkiem.

Ģimenes ar bērniem svētkos aicinātas apmeklēt Našķu pilsētiņu pie Dzintaru koncertzāles, kur mazākie svētku apmeklētāji varēs izpriecāties putu un ziepju burbuļu ballītēs, izvizināties pasaku karuselī un nofotografēties “Mazo spēkavīru fotosalonā”. Svētkus saldinās saldējuma un našķu tirdziņš, kurā dažādus kārumus piedāvās vietējie mājražotāji.

Iepretim Dzintaru koncertzālei dienas laikā atradīsies Jūrmalas draugu – ārvalstu vēstniecību un sadraudzības pilsētu – zona. Svētku apmeklētāji varēs iepazīt katras pārstāvētās valsts un pilsētas sagatavoto piedāvājumu – informatīvos materiālus par ceļošanas iespējām un apskates vietām, būs iespēja degustēt tradicionālos ēdienus un piedalīties dažādās meistarklasēs.

Vakara programmu uz lielās skatuves Majoru pludmalē plkst.18 atklās dziedātāja Marija Naumova. Svētku apmeklētājus koncertā uzstāsies arī viena no humoristiskākajām Latvijas grupām “Labvēlīgais tips” un enerģiski uzlādējošie “Citi zēni”, līdz pusnaktij mūziku atskaņos dīdžejs Kārlis Ķikuts. Svētki noslēgsies plkst.23 ar uguņošanu.