Jūrmalas pašvaldība aicina pieteikties atgādinājumu saņemšanai par iebraukšanu pilsētā bez caurlaides
Policijā atgādina, ka personām par iebraukšanu Jūrmalas īpaša režīma zonā bez caurlaides tiek piemērots konstants naudas sods 50 eiro apmērā. Atbilstoši paziņošanas likuma 9.panta 1.1 daļai lēmums par sodu tiek nosūtīts pārkāpējam uz oficiālo elektronisko adresi. Naudas sods jānomaksā 30 dienu laikā.
Ja sods netiek samaksāts, tad atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 268.pantam tiek nosūtīts atgādinājums par brīvprātīgas naudas soda izpildes termiņa beigām. Pamatojoties uz šī likuma 269.pantu, iestāde pēc naudas soda brīvprātīgas izpildes termiņa beigām nekavējoties nodod nolēmumu par sodu piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam.
Savukārt, komentējot Ošleja jautājumu par to, “kā tiesu izpildītājs tika pie tik izdevīga darījuma”, par savu darbu prasot 57 eiro, Jūrmalas policijā skaidro, ka ar zvērinātiem tiesu izpildītājiem līgumi netiek slēgti. Saskaņā ar Zvērinātu tiesu izpildītāju likuma 3.pantu zvērināti tiesu izpildītāji amata darbībā ir neatkarīgi un pakļauti vienīgi likumam, un saskaņā ar šī paša likuma 71.panta pirmo daļu zvērināts tiesu izpildītājs veic amata darbības tās apgabaltiesas darbības teritorijā, pie kuras viņš pastāv. Tiesu izpildītāju atlīdzība noteikta Ministru kabineta noteikumos “Noteikumi par zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzības taksēm”.
Policijā arī vērš uzmanību, ka ikviens Jūrmalas pašvaldības tīmekļvietnē var pieteikties atgādinājumu saņemšanai par iebraukšanu bez caurlaides.
Jau ziņots, ka Ošlejam uz vienu dienu tikuši bloķēti visi bankas konti, jo Jūrmalas pašvaldība viņu par uzliktu 50 eiro sodu informējusi tikai e-adresē, no tās nav saņemts atgādinājums uz ikdienā lietotu e-pastu, līdz pie darba ķērusies tiesu izpildītāja, panākot bankas kontu bloķēšanu.
Kā raksta Ošlejs, par neapmaksātu iebraukšanas reizi Jūrmalas pašvaldība viņam uzlikusi 50 eiro sodu, par ko viņš informēts tikai uz “Latvija.lv” e-adresi nosūtītā paziņojumā. Oficiālā e-pasta brīdināšanas sistēma nav darbojusies, līdz ar to šis paziņojums palicis neizlasīts. Tikmēr Jūrmalas dome soda piedziņu nodevusi tiesu izpildītājai Mārai Kučinskai, kas arī saziņai izmantojusi tikai oficiālo e-adresi un 50 eiro sodanaudas un 57 eiro par savu darbu piedziņai vērsusies bankās, panākot kontu bloķēšanu līdz inkaso izpildei. Bankām bijis “nepieciešams mirklis”, lai pilnībā bloķētu kontus, un vesela diena, lai atvilktu 107 eiro un atbloķētu kartes.
“Jautājums Jūrmalai: kāpēc nevarējāt atsūtīt jauku atgādinājumu pa pastu, vai nosūtīt maksājuma pieprasījumu uz CSDD, nomaksai ar auto gada nodokli? (…) Jautājums Jūrmalas pilsētai: kā tiesu izpildītājs tika pie tik izdevīga darījuma: 57 eiro ne par ko? Kāpēc jūs dāvināt tik izdevīgus darījumus? Kurš pie tādiem var tikt? Jautājums tiesu izpildītājai Kučinskai: kādas tiesības tiesu izpildītājam ir bloķēt visus kontus ar nulle piekļuvi par tik sīku sodu? (…) Jūrmalas pašvaldībai, tiesu izpildītājiem un bankām ļoti nejauka attieksme, valsts oficiālais e-pasts, protams, ir kronis visam,” situāciju vērtē Ošlejs.
Tāpat ziņots, ka Valsts digitālās attīstības aģentūrā (VDAA) ir sākta dienesta pārbaude un tiks veikts drošības un procesu pārvaldības audits saistībā ar e-pastu apstiprināšanu portālā “Latvija.lv”, preses konferencē žurnālistus informēja VDAA direktors Jorens Liopa.
Uz jautājumu, vai VDAA ir gatava segt iedzīvotājiem nodarītos materiālos zaudējumus, kas viņiem radušies, laikus nesaņemot informāciju no valsts iestādēm, Liopa skaidroja, ka patlaban VDAA tiekas ar iesaistīto valsts pārvaldes iestāžu amatpersonām un vērtē juridiskos aspektus, kā arī analizēs iemeslus, kāpēc iedzīvotāji ir nokavējuši termiņus maksājumiem un soda naudām.
Rakstīt komentāru