Atpakaļ

JV vērtēs iespējas praksē ieviest Baltkrievijas transportlīdzekļu aizliegumu Latvijā

Pēc Nacionālās apvienības (NA) likumprojekta par liegumu Baltkrievijas transportlīdzekļiem nonākšanas darba kārtībā “Jaunā vienotība” (JV) iepazīsies ar piedāvāto risinājumu un vērtēs tā ieviešanas iespējas praksē, aģentūrai LETA sacīja JV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Jurēvics.

NA deputāti rosina liegt Latvijā atrasties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Jurēvics norādīja, ka atbilstoši JV atbildībā esošās Tieslietu ministrijas virzītajiem likuma grozījumiem Latvija jau iepriekš kā viena no pirmajām Eiropas Savienības valstīm noteica šādu aizliegumu Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

NA priekšlikums attiecībā uz Baltkrievijas transportlīdzekļiem skan idejiski pareizi, reizē, uzklausot speciālistus, jāizvērtē, vai to praktiski varēs ieviest dzīvē, skaidroja JV frakcijas vadītājs. Regulējumam jābūt skaidram, efektīvam un tiesiski izpildāmam, atzīmēja politiķis.

Jurēvics akcentēja, ka Latvija “bija, ir un būs” visstingrākajās pozīcijās pret Krievijas karu Ukrainā un ka arī ar JV atbalstu jau iepriekš pieņemti lēmumi par atbalstu Ukrainai, sankcijām pret Krieviju un atteikšanos no tā dēvētā padomju laika mantojuma.

JV frakcijas vadītājs arī sacīja, ka, atšķirībā no iepriekšējās koalīcijas, pašreizējā koalīcija esot daudz demokrātiskāka un ieklausoties opozīcijas racionālos priekšlikumos.

Kā ziņots, NA vēlas, lai uz Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem tiktu attiecināti tādi paši nosacījumi kā uz Krievijas transportlīdzekļiem, jo pretējā gadījumā transportlīdzekļus ar Krievijas numuriem var pārreģistrēt Baltkrievijā un tie varētu atgriezties Latvijas satiksmē.

Pērn stājās spēkā parlamenta pieņemtie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas paredz, ka no februāra vidus ir aizliegts Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Likums nosaka, ka, ja transportlīdzeklis nav reģistrēts Latvijā un tiek konstatēta tā neatļauta izmantošana ceļu satiksmē, transportlīdzekli konfiscē un nodod Ukrainai.