Atpakaļ

Kariņš piedalīsies NATO samitā Viļņā

Šodien un rīt, 12.jūlijā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) piedalīsies NATO samitā Viļņā, Lietuvā.

NATO Viļņas samits būs nozīmīgs atskaites punkts 2022.gada NATO Madrides samita lēmumu ieviešanā. Viļņā lems par tālākiem soļiem atturēšanas un aizsardzības stājas stiprināšanā, tostarp alianses austrumu flangā. NATO Viļņas samitā plānots arī apstiprināt jaunos, detalizētos alianses aizsardzības plānus, kā arī lemt par nepieciešamību kāpināt dalībvalstu izdevumus aizsardzībai.

Viena no gaidāmā samita prioritātēm būs NATO ilgtermiņa politisko attiecību ar Ukrainu stiprināšana, kā arī NATO praktiskā atbalsta stiprināšana. NATO dalībvalstu un valdību vadītāji plāno arī pārrunāt Ukrainas ceļu uz dalību NATO. Tāpat samitā tiks pārrunāta NATO līdzīgi domājošo partneru iesaiste globālo drošības risku mazināšanā.

Samita laikā Kariņš kopā ar Lietuvas un Igaunijas valstu līderiem tiksies ar Japānas premjerministru, plānotas vairākas divpusējās tikšanās, kā arī uzstāšanās NATO Publiskajā forumā.

Ministru prezidentu NATO samitā pavadīs aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs.