Atpakaļ

Kariņš: Ukrainai ir nepieciešams vienots ES militārs, finansiāls un politisks atbalsts

Ukrainai ir nepieciešams vienots Eiropas savienības (ES) militārs, finansiāls un politisks atbalsts, šodien piedaloties ES Ārlietu padomē, sacīja ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Ārlietu ministrijā informē, ka vakar Kariņš piedalījās ES Ārlietu padomē, kuras darba kārtībā bija ES turpmākais atbalsts Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju, situācija Izraēlā un Tuvajos Austrumos, kā arī diskusija par Sāhila reģionu Āfrikā.

Padome sākās ar neoficiālu viedokļu apmaiņu ar Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu, kuram Kariņš apliecināja Latvijas stingro atbalstu.

Ārlietu ministrs norāda, ka diskusija par Ukrainu notiek izšķirošā brīdī un, ka ES ir būtiski pieņemt lēmumus par stratēģisko ES finanšu un militāro palīdzību Ukrainai, kā arī pievienošanās sarunu uzsākšanu ar Ukrainu un Moldovu. Tas ir ES drošības jautājums – Ukraina, turpinot varonīgo cīņu pret Krievijas imperiālismu, cīnās par visas Eiropas brīvību un drošību.

Komentējot aktuālos notikumus Tuvajos Austrumos, Kariņš mudināja galveno uzmanību pievērst divu valstu risinājumam, skaidri norādot, ka šim jautājumam jābūt ES dienaskārtības centrālajai prioritātei, uz ko jāvirza visi mūsu centieni.

Diskusijā par Sāhilu ārlietu ministrs aicināja apdomāt, kā saglabāt jēgpilnu ES ietekmi, ņemot vērā pieaugošo Krievijas kultivētā naratīva izplatīšanos šajā reģionā.