Atpakaļ

Karostā norisināsies Lāčplēša dārza svētki

Liepājas Karostā šodien tiks svinēti Lāčplēša dārza svētki, kuru laikā notiks dažādu mākslinieku koncerti, kā arī radošas un aktīvas nodarbes, bet vakara noslēgumā notiks koncerts “Atmodas dārzā”, aģentūru LETA informēja svētku organizatori.

Lāčplēša dārza svētki Karostā notiks jau ceturto reizi. Šī gada svētku vadmotīvs ir “Atspulgi”.

Uz lielās skatuves plkst.14 svētkus atklās šogad izveidotais Liepājas pilsētas otrais mūzikas skolas pūtēju orķestris, uzstāsies postfolka grupa “Piemares kurši”, kā arī pop un kantrī stila mūzikas izpildītājs Edvards Strazdiņš.

Uz mazās jeb jauniešu skatuves no plkst.14 varēs dzirdēt dažādus jaunos mūzikas izpildītājus. Programmu plkst.17 te noslēgs eksperimentālās mūzikas jauniešu ansamblis “NSR” no Rīgas – viņu izpildījumā skanēs avangarda mūzikas grupas “NSRD” 1985.gada albuma “Medicīna un māksla” mūzikas rekonstrukcija.

Līdzās mazajai skatuvei notiks “stop-motion” īsfilmu darbnīca, kur varēs mācīties veidot plastilīna īsfilmu aplikācijā savā telefonā. Liepājas pilsētas otrā mūzikas skola ļaus aplūkot un izmēģināt mūzikas instrumentus, kuru spēli var apgūt Karostas mūzikas skolā. Bet kā odziņa visam būs pazīstamā grafiti mākslinieka “Elementton” jeb Alekseja Odnorukova darbnīca – uz speciāli uzstādītas pagaidu sienas varēs izmēģināt roku grafiti mākslā, kā arī redzēt, kā top viņa paša darbs.

Mazos apmeklētājus plkst.16.30 gaidīs Liepājas Ceļojošais leļļu teātris “Maska”, kas bērniem piedāvās muzikālo vides izglītības izrādi “Draudzēsimies!” un iespēju doties rotaļās ar lielajām lellēm. Lielākiem patiks “Activepark” atrakcijas, drifta kartingi un velotriku trenažieri, savukārt Jaunsardzes instruktori būs parūpējušies par aizraujošu tūrisma trasīti.

Mierīgāku radošo nodarbju tīkotāji varēs piedalīties Piejūras pilsētu literārās akadēmijas un Liepājas literātu darbnīcā, kur spēlēt iztēles un domu spēles par Alisi Aizspogulijā, Labirintiem un Saplīsušajiem spoguļiem aicinās Gundega Rezevska, Inga Vlasova, Gunita Legzdiņa, Valentīns. LMMDV Bērnu mākslas skola aicinās piedalīties gleznošanās plenērā, kas norisināsies līdzās skolas audzēkņu darbu izstādei, kā arī būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās ar dabas un mūsdienu materiālu miksēšanu, par ko parūpēsies māksliniece Agnese Akerfelde, Ģimeņu atbalsta centrs “Miera Osta” un Karostas baptistu draudze.

Visas dienas garumā norisināsies mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kā arī darbosies parka bufete “Trīs sivēni”.

Svētku kulmināciju uz lielās skatuves plkst.18 atklās Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra estrādes ansamblis. Ansambļa repertuārā ir gan Latvijā labi pazīstamu mākslinieku kompozīcijas, gan pašu radīti oriģināldarbi.

Savukārt plkst.19 tiks sveikti titula “Karostas spēka cilvēks” ieguvēji, bet plkst.19.20 uz skatuves kāps muzikālā apvienība “Vintāža”.

Pēc programmas noslēguma Lāčplēša dārzā apmeklētāji aicināti doties pāris soļu tālāk uz kultūrvietu “Atmodas dārzs”, kur plkst.21 par vakara atmosfēru parūpēsies grupa “Soul Syncopation”, izpildot pasaulslavenus hītus un ieraujot džeza mūzikas ritmos. Teritorijā visas dienas garumā darbosies brīvdabas kafejnīca un bārs “Kūp BBQ”.

Dalība visās Lāčplēša dārza svētku norisēs ir bez maksas.