Atpakaļ

ANO: Karā Ukrainā nogalināti 1973 civiliedzīvotāji, 2439 ievainoti

Ukrainā kopš Krievijas iebrukuma 24.februārī nogalināti 1793 mierīgie iedzīvotāji, bet vēl 2439 cilvēki ievainoti, paziņojis ANO Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos birojs (OHCHR).

OHCHR no kara sākuma apstiprinājis 458 vīriešu, 294 sieviešu, 27 meiteņu un 46 zēnu nāvi karadarbības rezultātā, kā arī ir nogalināti 69 bērni un 899 pieaugušie, kuru dzimums pagaidām nav noskaidrots, liecina svētdien publicēts ziņojums.

Ievainoto vidū ir 279 vīrieši, 213 sievietes, 47 meitenes un 46 zēni, kā arī 136 bērni un 1718 pieaugušie, kuru dzimums pagaidām nav zināms.

Lielākā daļa no 4232 kara upuriem nogalināti vai ievainoti saistībā ar munīcijas un sprāgstvielu izmantošanu plašā teritorijā, kas ietver smagās artilērijas un reaktīvo raķešu palaišanas sistēmu izmantošanu, kā arī raķešu un gaisa triecienus.

ANO cilvēktiesību biroja vērtējumā reālais civilo upuru skaits Krievijas sāktajā karā Ukrainā ir krietni lielāks, jo ir apgrūtināta informācijas iegūšana no vietām, kurās turpinās aktīva karadarbība, piemēram, Doneckas apgabala Mariupolē un Volnovahas, Harkivas apgabala Izjumas, Luhanskas apgabala Severodoneckas un Rubižnes, Sumu apgabala Trostjanecas, kur tiek ziņots par lielu civiliedzīvotāju upuru skaitu. OHCHR visu saņemto informāciju pārbauda, un no šīm vietām saņemtie dati vēl nav apstiprināti un iekļauti upuru skaitā.