Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Ar “Ziedot.lv” starpniecību palīdzību ik dienu saņem vidēji 20 ukraiņu bēgļu bērni

Ar labdarības organizācijas “Ziedot.lv” starpniecību ik dienu palīdzību saņem vidēji 20 ukraiņu bēgļu bērniem, intervijā Latvijas Radio pastāstīja kustības vadītāja Rūta Dimanta.

Latvijas iedzīvotāji Ukrainas bēgļu bērniem līdz šim saziedojuši gandrīz 900 000 eiro, un “Ziedot.lv” saņēmis palīdzības pieteikumus no 2138 šādiem bērniem. Kopš aktivitātes sākšanas palīdzība jau sniegta 724 bērniem, kas ir vidēji 20 bērni dienā, radio sacīja Dimanta.

“Vēl joprojām katru dienu mēs saņemam jaunus un jaunus palīdzības pieteikumus, kurus liekam rindā un ceram, ka tuvāko mēnešu laikā varēsim šos visus ziedojumus novadīt līdz bērniem. Protams, vieglāk varbūt ir savākt ziedojumus, nekā tos izlietot, jo mums katrai ģimenei ir jāpārbauda dokumenti, vai viņi tiešām ir Ukrainas bēgļi, ar katru ir jāparunājas,” stāstīja Dimanta.

Ukrainas bēgļu bērniem atbalsts tiekot sniegts visdažādākajās jomās. Maudziem nepieciešama medicīniskā palīdzība, tostarp karā un filtrācijas nometnēs piedzīvotās emocionālās traumas mazajiem cilvēkiem radījušas somatiskas, neiroloģiskas veselības problēmas. Citiem savukārt nepieciešams atbilstošs apģērbs, vēl citiem – mācību līdzekļi, tostarp viedierīces attālinātai mācību vielas apguvei.

“Protams, ir arī ļoti sarežģīti gadījumi – ilgi un piņķerīgi, bet lielākā daļa ir tādi, ka uzklausām, palīdzam, un viņi dodas savās gaitās,” stāstīja “Ziedot.lv” vadītāja.

Viņa arī informēja, ka daudzi cilvēki ir izveidojuši regulāro maksājuma uzdevumu bankā, lai ziedotu Ukrainas bēgļu bērniem ik mēnesi, līdz karš būs beidzies.