Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Atbalsta pasākumā Ukrainai aicina ziedot nepieciešamās lietas

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina ikvienu liepājnieku piektdien, 24. februārī, pulcēties pie Liepājas Universitātes ēkas, Lielajā ielā 14, lai vienotos atbalstā Ukrainas tautai saistībā ar Krievijas izraisīto karu. No plkst. 12.00 būs iespējams nodot ziedojumus un apskatīt digitālo izstādi “Sagrautā Liepāja. Sagrautā Ukraina”, bet plkst. 19.00 sāksies atbalsta pasākuma koncerts.

Piektdien, 24. februārī, visas dienas garumā Liepājas pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Tabitas sirds” aicina liepājniekus ziedot zeķes, cimdus, citus adījumus, pirmās nepieciešamības medicīnas preces, naudu, sveces un parafīnu. Saziedotie līdzekļi tiks nogādāti Ukrainas valsts aizstāvjiem. Ziedojumus var nest visu dienu laikā no plkst. 12.00 līdz 20.00, nododot tos brīvprātīgajiem pie Liepājas Universitātes izvietotajā teltī.

24. februārī apritēs tieši gads kopš Krievijas nežēlīgā iebrukuma un kara uzsākšanas Ukrainā. Lai atbalstītu mūsu kaimiņus un tās iedzīvotājus, 24. februārī pie Liepājas Universitātes ēkas visas dienas garumā norisināsies atbalsta pasākums.

Plkst. 9.00

Solidarizējoties ar Ukrainas tautu, 24. februārī plkst. 9.00 ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts uz mirkli pārtraukt ikdienas gaitas un vienoties klusuma brīdī, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus.

No plkst. 12.00

Atbalsta aktivitātes pie Liepājas Universitātes. Būs iespēja gan klausīties ukraiņu mūziku, apskatīt Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupāciju režīmos” sagatavoto digitālo izstādi “Sagrautā Liepāja. Sagrautā Ukraina”, gan piedalīties ziedojuma akcijā sadarbībā ar “Tabitas sirdi”.

Plkst. 19.00

Vakara atbalsta koncerts, kurā Liepājā iemīļoti mūziķi izpildīs dažādas dziesmas, būs dzirdami dzejas lasījumi. Pasākumu vadīs dziesminiece Maija Kalniņa.

Pulcējoties uz pasākumu, aicinām ņemt līdzi Ukrainas karoga krāsu atribūtiku, lai paustu mūsu kopēju nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā un iestāties par brīvu un neatkarīgu Ukrainas valsti! Arī uz vietas pasākumā būs iespēja saņemt un sev pie apģērba piespraust Ukrainas karoga krāsu lentīti.

Pulcējoties uz pasākumu Ukrainas atbalstam, liepājnieki pievienosies tiem miljoniem citu valstu iedzīvotāju, kuri pēdējā gada laikā ukraiņiem ir snieguši un turpina sniegt gan praktisku, gan emocionālu atbalstu.