Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Dienvidkurzemes novadā notiks dažādi atbalsta pasākumi Ukrainai

Visā Latvijā un Dienvidkurzemes novadā plkst.9 cilvēki vienosies klusuma brīdī, godinot Ukrainas tautas upurus, kā arī notiks dažādi atbalsta pasākumi, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Novada skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs šodien gan vienosies klusuma brīdī, gan īpašu uzmanību pievērsīs izglītojošām sarunām par kara postu Ukrainā, par mieru, brīvību, drošību un citām vērtībām. Šīs dienas tematika daudzviet atspoguļosies arī vides noformējumā.

Novadā notiks arī citi pasākumi, paužot atbalstu Ukrainai.

Plkst.9 Grobiņas Sv. Brigitas Romas katoļu baznīcā, Celtnieku ielā 33 ikviens aicināts vienoties kopējā klusumā brīdī. Priesteris Sergejs Ivanovs veltīs nelielu aizlūgumu, bet ukraiņu ērģelniece Natālija Pasternaka izpildīs skaņdarbu.

Plkst.11 Bunkas kultūras namā notiks stundu ilgs koncerts un aizlūgums kopā ar mācītāju Raiti Šēneru.

Plkst.18 Vaiņodes kultūras namā notiks ierakumu sveču liešanas darbnīca, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents. Viena šāda svece var noderēt kareivjiem ierakumos un iedzīvotājiem, kas palikuši bez elektrības un siltuma. Kopīga rosīšanās darbnīcā saliedēs un nostiprinās sajūtu, ka tikai kopā esam spēks.

Plkst.19 pie Dienvidkurzemes novada bibliotēkas (bijušās Grobiņas pilsētas bibliotēkas, Skolas ielā 4 degs ugunskuri un bibliotēkā spēka dziesmas dziedās etnogrupa “Kuršu sievas”.

Joprojām pašvaldība aicina iedzīvotājus sadarboties un ziedot labdarības organizācijai “Tabitas Sirds” pirmās nepieciešamības preces Ukrainas bēgļiem. Tālrunis 26 142 827 saziņai ar vadītāju Kristīni Vidzenieci.