Atpakaļ

Dienvidkurzemes novada pašvaldība dāvina automašīnas Ukrainas bruņotajiem spēkiem

Pirmdien Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna un domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis jau otro reizi devās uz Polijas-Ukrainas pierobežu, lai nodotu mūsu pašvaldības un pašvaldības kapitālsabiedrības dāvinājumu – divas kravas automašīnas.

Dāvanā bija automašīnas “Mercedes Benz Vito 111” un “Volkswagen Transporter’’ ar piekabi. Kopā ar transportlīdzekļiem nogādāta arī humanās palīdzības krava Ukrainas Bruņoto spēku vajadzībām – konservi, medus, dažādas higiēnas preces un medikamenti, kas sagādāti sadarbībā ar kristīgo labdarības organizāciju “Tabitas sirds”. Tāpat uz Ukrainu aizceļoja kastes ar ierakumu svecēm, ko februārī dažādās mūsu novada vietās iedzīvotāji  izgatavoja sveču liešanas darbnīcu ietvaros.

Tikšanās laikā Uldis Vārna ar Kamiņa-Kaširskas mēra pirmo vietnieku Anatoliju Ševčiku pārrunāja situāciju Ukrainā, kā arī par turpmākajām palīdzības sniegšanas iespējām. Kā uzsvēra Anatolijs Ševčiks, “palīdzība nav nepieciešama mums, jo mums visa kā ir gana, bet tā ir nepieciešama mūsu karavīriem – valsts aizstāvjiem, kuri cīnās par mūsu dzimteni”. “Tāpēc mēs būsim pateicīgi par jebkādu palīdzību,” viņš sacīja un precizēja, ka šobrīd armijai ir ļoti nepieciešami transportlīdzekļi: kravas automobiļi, autobusi, u.c.

Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors solīja pārskatīt pašvaldībai piederošo transportlīdzekļu sarakstu un pieminēja, ka, iespējams, radīs iespēju dāvināt autobusus, ko savulaik izmantoja novada skolēnu pārvadāšanai. Ukrainas draugi apstiprināja, ka autobusi karadarbības zonā ļoti noderētu kareivju pārvadāšanai.

Mūsu draugi Ukrainā sūta sveicienu un sirsnīgu paldies visiem Dienvidkurzemes novada iedzīvotājiem, kuri piedalījās ierakumu sveču liešanas darbnīcās.

“Mēs ļoti novērtējam jūsu sniegto palīdzību un brīvprātīgo darbu. Mēs jūtam, ka esat kopā ar mums! Paldies mūsu draugiem Latvijā. Paldies, ka atbalstāt un neatstājat mūs vienus!’’ teica Kamiņa-Kaširskas pārstāvji.

Atgādināsim, ka sadraudzības līgumu starp Dienvidkurzemes novada pašvaldību un Kamiņa–Kaširskas pilsētas pašvaldību parakstīja pagājušā gada vasarā. Pašvaldība jau vairākkārt sniegusi palīdzību draugiem Ukrainā: pagājušā gada augustā šī līguma ietvaros mūsu novadā Dižlāņu muižā desmit dienu nometnē uzturējās 25 bērni un pusaudži no Ukrainas, lai sadraudzības pilsētas iedzīvotāji varētu veidot aizsardzības būves uz Ukrainas-Baltkrievijas robežas, pagājušā gada oktobrī pašvaldība ziedoja divus traktorus un palīdzība sniegta sadarbībā ar Labdarības biedrību “Tabitas sirds”, kā arī citā veidā. Pašlaik Dienvidkurzemes novadā patvērumu raduši arī vairāk kā 300 bēgļu, kas dzīvo gan pašvaldībai piederošajās mītnēs, gan pie privātajiem izmitinātajiem.