Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Latvijas iedzīvotāji izgatavojuši jau vairāk nekā 74 000 ierakumu sveču Ukrainas armijai

Biedrība “Tavi draugi” kopš pērnā gada novembra uz Ukrainu nosūtījusi vairāk nekā 74 000 Latvijas iedzīvotāju izgatavoto ierakumu sveču, kas palīdz ukraiņu karavīriem sasildīties aukstajos mēnešos, informē biedrība.

Atsaucoties Ukrainas karavīru lūgumam, biedrība “Tavi draugi” kopš 2022.gada novembra īsteno ierakumu sveču gatavošanas akciju. Tajā piedalīties aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, izgatavojot ierakumu sveces no gofrētā kartona, konservu bundžām un parafīna, kā arī ziedojot sveču izejmateriālus vai veicot mērķa ziedojumu izejvielu sagādei.

Latvijā izgatavotās sveces pakāpeniski tiek nogādātas Ukrainas karavīriem frontē. Karavīri tās novērtējuši ar pateicību – ierakumu sveces ir viegli paņemt līdzi dodoties uzdevumā, tās dod siltumu un ļauj gatavot ēdienu. Ņemot vērā laikapstākļus Ukrainā, karavīriem sveces būs ļoti nepieciešamas arī martā.

Ierakumu sveču akcija turpināsies arī martā ar mērķi kopumā izliet un nogādāt Ukrainas aizstāvjiem vismaz 100 000 sveču. Tāpat turpināsies arī ierakumu sveču darbnīcas biedrības “Tavi draugi” noliktavā, Ventspils ielā 50, Rīgā. Precīzāka informācija par ierakumu sveču darbnīcu norises laikiem būs pieejama “Tavi draugi” “Facebook” lapā un “Instagram” profilā.

Darbnīcu apmeklētāji ir lūgti ņemt līdzi visu sveču izgatavošanai nepieciešamo, bet, ja izejvielas nav pieejamas, tās tiks nodrošinātas. Savukārt lielākām interesentu grupām no uzņēmumiem un organizācijām dalība sveču izgatavošanas darbnīcās norādītajos laikos ir jāpiesaka iepriekš.