Atpakaļ

Liepājas koncertzālē notiks ukraiņu kopienas vakars un atklās izstādi

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šodien plkst.17 atklās fotogrāfes Veronikas Simoņenkovas izstādi “Kopā ar Ukrainu”, kam sekos muzikāla satikšanās neformālā gaisotnē ukraiņu kopienas vakarā,  informē SIA “Lielais dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Fotogrāfes Simoņenkovas fotosērija “#KopāArUkrainu. Ukrainas kara bēgļi Latvijā” aizsākās pērn mākslas stacijā “Dubulti”, kad to rotāja Šveices mākslinieka Tomasa Hiršhorna instalācija “Art = Shelter”. Šo simbolisko patvērumu mākslā apmeklēja arī Latvijā dzīvojošie Ukrainas kara bēgļi, kurus fotogrāfe iemūžināja bez samākslotības – domīgus, satrauktus, bēdīgus, arī spēcīgus, nesalaužamus un priecāties spējīgus. Portreti aicina pamanīt un nepalikt vienaldzīgiem, bet sniegt atbalstu un palīdzēt Ukrainas ļaudīm.

Izstādes atklāšana iezīmēs fotosērijas turpinājumu – Liepājā dzīvojošo Ukrainas kara bēgļu portretus, kas iemūžināti Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” interjerā un apkārtnē. Uz fotografēšanos koncertzālē atnāca 38 ukraiņi, kas patvērušies Liepājā – ģimenes un jaunieši. Trīs dienās Veronika Simoņenkova radīja vairākus simtus portretu, no kuriem 76 tiks izstādīti līdzās mākslas stacijā tapušajām fotogrāfijām.

Izstādes kuratore Inga Šteimane skaidro, ka fotosērija dokumentē baiso Ukrainas karu. Tajā ietvertās fotogrāfijas piešķir konkrētu cilvēcisku dimensiju augstajiem vārdiem no politiskajām tribīnēm par varonīgo ukraiņu tautu, kas visai pasaulei apliecina nelokāmu gribu dzīvot brīvā, demokrātiskā valstī un ar neuzvaramu sīkstumu stājas pretī krievu agresijai.

Fotogrāfijas līdz pat 15.aprīlim būs skatāmas Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” otrajā stāvā, publiskajā zonā.

Pēc izstādes atklāšanas sekos ukraiņu kopienas vakars koncertzāles Kamerzālē, kuru aicināti apmeklēt gan ukraiņi, kas raduši patvērumu Liepājā un reģionā, gan viņu atbalstītāji. Kopā sanākšana būs iespēja atbalstīt vienam otru, vairot spēku un cerību.

“Koncertzāles komanda nosoda nežēlīgo karu, tādēļ kopā ar partneriem vēlamies paust atbalstu ukraiņu tautai caur mūzikas un mākslas valodu. Kā kultūras iestāde, vēlamies integrēt kopienu un parādīt, ka koncertzāle ir atvērta jaunajiem iedzīvotājiem,” pasākuma nozīmi akcentē SIA “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Kopienas vakara apmeklētājus uzmundrinās gan muzikālas performances, gan dejas un dzejas lasījumi, kurus sniegs ukraiņu kopienas pārstāvji, pazīstami mūziķi, mākslinieki un izpildītāji. Vakara gaitā sanākušie tiks aicināti arī dalīties ar saviem pēdējā gada pieredzes stāstiem. Pasākums notiks latviešu un ukraiņu valodā.

Pasākumu atbalsta Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, Liepājas Simfoniskais orķestris, Liepājas teātris, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks”, bērnu un jauniešu folkloras kopa “Ķocis”, Liepājas pašvaldība un citi.