Atpakaļ

Ventspils novadā notiks labdarības pasākumi Ukrainas atbalstam

Šodien Ventspils novadā notiks labdarības pasākumi Ukrainas atbalstam, informē pašvaldība.

Plkst.19 Popes kultūras nama iekšpagalmā notiks labdarības pasākums, veltījums Ukrainai “Lai ikviens var atgriezties mājās!”. To organizē kultūras darbinieces no Popes, Usmas un Jūrkalnes, aicinot šajā vakarā visus satikties Popē, lai noklausītos koncertu un piedalītos labdarības akcijā, ziedojot dažādus ukraiņiem noderīgus priekšmetus.

Koncertā uzstāsies Juris Jope, Aleksis Zariņš, Katrīna Bindere, Ginta Rūse, Baiba Grīniņa, Mārtiņš Lastovskis, Sibilla Veģe, Romans Gorjunovs un Zane Kalniņa. Pasākumu vadīs Baiba Jaunzeme, gaismu un skaņu nodrošinās uzņēmuma “VentSystem” speciālisti.

Akcijas organizatores sadarbojas ar biedrību “Tavi draugi”, aicinot sagādāt ukraiņiem higiēnas preces, proti, šampūnus, dušas želejas, 4., 5. un 6.izmēra pamperus bērniem, cietās ziepes rokām, 41.izmēra un lielākas vilnas zeķes, ātri pagatavojamu pārtiku, enerģijas batoniņus, guļammaisus, paklājiņus gulēšanai uz zemes, termoveļu, neitrālas krāsas termozeķes, lukturīšus un strāvas bankas. Savukārt biedrības “Maģie suiti” dalībnieces piedāvās iegādāties siltu zupu, iegūtos līdzekļus ziedojot ukraiņiem.

Savukārt Tārgales pagasta pārvaldes zālē šodien plkst.19 norisināsies labdarības pasākums “No sirds uz sirdi”, kurā varēs izbaudīt dziesmas latviešu, lībiešu un ukraiņu valodā, noskatīties Ukrainas mākslinieku koncertierakstu, kas notika 2022.gada vasarā Puzē, un būs iespēja tikties ar kustības “Ventspils atbalsts Ukrainai” dalībniekiem, kuri dalīsies savās pārdomās par šo gadu, pastāstīs, kāda palīdzība sniegta Ukrainas atbalstam, kā arī kādas pašlaik norisinās akcijas Ukrainas tautas atbalstam. Labdarības pasākuma laikā būs iespēja ziedot Ukrainai nepieciešamās lietas, proti, dažāda izmēra gaismas lukturīšus un baterijas, pieres lukturīšus, uzlādes stacijas, guļammaisus, tūrisma matračus, parafīnu sveču izgatavošanai, pārtikas preces un citas lietas.

Iedzīvotāji tiek aicināti apmeklēt labdarības pasākumus. Ukraiņiem šajās grūtajās dienās noderēs ikviens atbalsts – kā morāls, tā arī materiāls, tāpēc organizatori aicina palīdzēt tautai, kura tik varonīgi cīnās par savas valsts brīvību.