Atpakaļ

Ķīlnieku radinieki protestē pie Netanjahu mājām

Grupējuma “Hamās” Gazas joslā turēto ķīlnieku radinieki sestdien sarīkoja protestu pie Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu mājām, paužot neapmierinātību par viņa valdības šķietami nepietiekamo progresu, lai panāktu vairāk nekā 100 gūstekņu atbrīvošanu.

Grupa, kas pārstāv ķīlnieku ģimenes, paziņoja, ka viņi ir “lūguši 105 dienas”, un tagad pieprasa, lai valdība izrādītu vadību un spertu drosmīgus soļus ķīlnieku atbrīvošanai.

Netanjahu ir paziņojis, ka centīsies panākt “pilnīgu uzvaru” pār “Hamās”, bet nav norādījis, kā to sasniegt.

Kritiķi ir apsūdzējuši viņu, ka viņš kavē Ministru kabineta līmeņa debates par pēckara scenāriju attiecībā uz Gazas joslu, apgalvojot, ka Netanjahu vilcinās, cerot izvairīties no konflikta, kas varētu izjaukt viņa labējo valdošo koalīciju.

Netanjahu ir uzstājis, ka vienīgais veids, kā nodrošināt ķīlnieku atgriešanos, ir ar militāriem līdzekļiem sagraut “Hamās”.

Taču atlikušo gūstekņu radinieki ir pastiprinājuši savu kampaņu, lai panāktu vienošanos par savu tuvinieku atbrīvošanu.

Vairāk nekā 100 ķīlnieku, galvenokārt sievietes un bērni, tika atbrīvoti īsā pamiera laikā novembrī apmaiņā pret Izraēlas ieslodzīto palestīniešu sieviešu un nepilngadīgo atbrīvošanu. Izraēla ir paziņojusi, ka Gazas joslā joprojām atrodas vairāk nekā 130 ķīlnieku, bet tiek uzskatīts, ka tikai aptuveni 100 no tiem ir dzīvi.