Atpakaļ

Ķīna kritizē ASV likumprojektu par “TikTok”

Ķīna trešdien kritizējusi ASV likumprojektu, kas liktu platformai “TikTok” pārtraukt saikni ar kompāniju “ByteDance” vai arī rēķināties ar aizliegumu ASV.

Ķīna brīdināja, ka šis likumprojekts atspēlēsies Savienotajām Valstīm.

Video koplietošanas platforma “TikTok” pieder Ķīnas uzņēmumam “ByteDance”, un Rietumi joprojām bažījas par to, kādā mērā Ķīnai ir piekļuve lietotāju sensitīvajiem datiem visā pasaulē. “TikTok” uzņēmuma vadība noliedz, ka Pekinai būtu jelkāda kāda kontrole vai piekļuve, un ir pārstrukturējusi uzņēmumu tā, lai ASV lietotāju dati paliktu ASV.

ASV Pārstāvju palātā šodien plānots balsojums par likumprojektu, kas liktu lietotnei pārtraukt saikni ar “ByteDance” vai arī rēķināties ar aizliegumu ASV.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis nosodīja šo likumprojektu.

“Lai gan Savienotās Valstis nekad nav atradušas pierādījumus tam, ka “TikTok” apdraud ASV nacionālo drošību, tās nav pārtraukušas “TikTok” apspiešanu.

Šāda iebiedēšana (..) traucē normālu uzņēmējdarbību, grauj starptautisko investoru uzticību (..) un kaitē normālai starptautiskajai ekonomiskajai un tirdzniecības kārtībai,” paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis, brīdinot, ka galu galā tas atspēlēsies Savienotajām Valstīm.

Sagaidāms, ka ASV Pārstāvju palātā likumprojekts tiks pieņemts ar pārliecinošu balsu vairākumu. Taču likumprojekta liktenis Senātā ir neskaidrs, jo vairāki ietekmīgi senatori ir noskaņoti pret to.

Baltais nams paziņojis, ka ASV prezidents Džo Baidens parakstīs likumprojektu, ja Kongress to pieņems.